Gyros Ramzes, czyli słono, bardzo słono


Ostatnio w pracy mam taki okres, że ciężko mi wyskoczyć nawet na 20 minut na obiad, więc nastawiam się głównie na jedzenie z dowozem, a o takie, zwłaszcza dobre, jak wiadomo, we Wrocławiu bardzo ciężko. Królują, głównie ilościowo, pizzerie, a zaraz za nimi pojawiają się wszelkiego rodzaju bary z kebabami. I właśnie na tą drugą opcję zdecydowałem się ostatnio, wybierając stosunkowo najbliższy, żeby nie narazić się na zbyt długie oczekiwanie. Wybór padł na Gyros Ramzes, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Wyszyńskiego, zaraz obok Ogrodu Botanicznego.

Zamówienia z dowozem można dokonać jeśli jego wartość przekracza 20 zł, a sam dowóz to koszt 2 zł. Menu jest dość rozbudowane, poza kebabami znajdują się w nim m.in. kotlet z piersi kurczaka, filet z mintaja czy smażony ser.

ramzes 15
Do Ramzesa zrobiłem dwa podejścia. Pierwsze było zamówieniem na dowóz, drugie na wynos. Za pierwszym razem zdecydowałem się na zestaw mix kebab+gyros z frytkami i sosami za 15 zł oraz jak zawsze – smażony ser za 7,50 zł. Zamówienie zostało przyjęte, czas oczekiwania około godziny i faktycznie, po niespełna 60 minutach w moje ręce trafiło jedzenie. Na pierwszy rzut poszedł ser, po którym nie spodziewałem się specjalnych fajerwerków.

ramzes 1

 

Typowy ser z mrożonki, jaki można dostać właściwie w każdym markecie, dodatkowo polany sosem czosnkowym. Zjadliwy, głownie dlatego, że uwielbiam smażony ser. Zdecydowanie zamawianie tego dania na dowóz mija się z celem, ponieważ o otrzymaniu lejącego się sera możemy zapomnieć, z czym oczywiście się liczyłem. Zdecydowanie ważniejsze było danie główne, które czekało już w pojemniku obok.

ramzes 2 ramzes 3

 

Porcja spora, ale już na początku wkurzyło mnie zalanie całości sosami. Mało co denerwuje mnie tak, jak usmarowanie sosami wszystkiego, łącznie z frytkami i surówkami. Zdecydowanie wolę opcję maczania każdego kęsa w miseczce z sosem. No nic, trudno. Mięsa było dużo, pół na pół wołowego i kurczaka, do tego frytki i schowana na samym dole surówka z białej kapusty.

Pierwsze co daje się we znaki, to niestety przesolone mięso, jedno i drugie. Zarówno wołowina, jak i kurczak – poza kawałkami przypalonej skóry – były dość soczyste, ale ciężko było wychwycić jakikolwiek inny smak, poza słonym. Na nic zdały się sosy, czosnkowy i ostry, ponieważ sól wyczuwalna była wszędzie. No, poza frytkami, które akurat nie zostały posolone w ogóle, chyba dla równowagi.

ramzes 6

 

Może i można się najeść tą porcją, ale nie da się jej zjeść w całości z powodu soli. Poskubałem trochę, zjadłem nawet nieźle wysmażone frytki i podziękowałem. Nie wiedzieć jednak dlaczego, coś mnie podkusiło, żeby dać im szansę raz jeszcze, żeby nie było, że się czepiam. Kolejnego dnia udałem się więc raz jeszcze, tym razem osobiście, aby zamówić dwie tortille na wynos. Jedną z kurczakiem, białą kapustą i sosem czosnkowym, drugą z wołowiną, też z białą kapustą, ale sosem ostrym. Obie w cenie 9 zł.
ramzes 7 ramzes 9 ramzes 10

 

Niestety, wołowina została dotknięta tą samą przypadłością co poprzednio, a do tego była jeszcze niesamowicie sucha. W sumie miałem szczęście, że poszedłem sam zamówić tortille na miejscu, dzięki czemu miałem okazję przypatrzeć się w jaki sposób przyrządza się w Gyrosie Ramzes wszelkiego rodzaju dania z opiekanym mięsem. Co ciekawe, do zamówionych przeze mnie tortilli nie wrzucono świeżo skrojonego mięsa, a to, które było ścięte wcześniej i wrzucone do bemara. Takich sposobów jeszcze we Wrocławiu nie spotkałem.
ramzes 11 ramzes 14

 

Tortilla z kurczakiem była tylko nieco lepsza, aczkolwiek dominującym smakiem ponownie była sól. Sama tortilla już ze wszystkimi składnikami została lekko zgrillowana, dzięki czemu placek był ciepły, ale całość okazała się ponownie bardzo średnia, by nie powiedzieć, że po prostu słaba.

Przesolone mięso i podawanie mięsa z bamarów to dwa największe grzechy Gyrosa Ramzes, które skutecznie zniechęciły mnie do kolejnych zamówień, a szkoda, bo bliskość baru była mi bardzo na rękę.

Gyros Ramzes

ul. Sienkiewicza 44

facebook.com/gyros.ramzes

Total 3 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments