Bar Patelnia, czyli domowo i smacznie


Wschodnia część Wrocławia jest nieco zaniedbana na blogu, co jest o tyle dziwne także dla mnie, że właśnie w tych rejonach miasta mieszkam na co dzień. Tak to już jednak jest, że czas spędzam głównie poza domem, więc siłą rzeczy większość relacji dotyczy centrum naszego miasta. Wpływ na taki stan rzeczy ma także raczej słabe zagospodarowanie Kiełczowa i Zakrzowa lokalami gastronomicznymi, choć i tak ostatnio coś w tej kwestii zmieniło się in plus.

O Barze Patelnia, który mieści się przy ulicy Litewskiej słyszałem już wcześniej, ale jakoś nie było okazji, aby go odwiedzić. Szansa nadarzyła się w sobotę 31. stycznia, kiedy to portal Pyszne.pl zorganizował Dzień Darmowego Jedzenia. W skrócie – portal przygotował 10 tysięcy bonów rabatowych o wartości 25 zł na zamówienia z dowozem. Jak się okazało, początkowo pojawiły się problemy ze złożeniem zamówienia przez stronę, ale po jakimś czasie w końcu udało się i otrzymałem potwierdzenie. W SMS-ie, którego dostałem pojawiła się informacja o konieczności oczekiwania około 90 minut na dowóz.

Zdecydowałem się na dwie zupy – żurek na wędzonce z ziemniakami i jajkami (5 zł) i pomidorową (5 zł), a także pierogi z mięsem (12,50 zł). Całość zamówienia – 22,50 zł, dowóz gratis, a więc zmieściłem się w kwocie 25 zł, dzięki czemu za zamówienie nie musiałem zapłacić nawet złotówki.

Co ważne, dostawca zjawił się właściwie co do minuty, jedzenie było szczelnie zapakowane w pojemnikach zgrzanych dodatkowo folią.

patelnia 1

Po otwarciu pojemników okazało się, że porcje nie są malutkie, no i pachną zachęcająco. Od razu, razem z żoną, zabraliśmy się za jedzenie zup.

Patelnia 2

Żurek o bardzo wyrazistym, lekko ostrym smaku, którego dominującym składnikiem był przyjemnie drapiący chrzan. Do tego dużo majeranku oraz jajek i kawałków mięsa. Zupa była gęsta, a doskonały dymny aromat zapewniały jej liczne kawałki kiełbasy. Za pięć złotych zjadłem naprawdę smaczną zupę.

Patelnia 3

Zupa pomidorowa okazała się właściwie kremem z pomidorów z puszki o dość wyraźnej, szorstkiej fakturze. Może i bez wielkich niespodzianek smakowych, ale bardzo prawidłowa, dobrze doprawiona. Pieprzna i lekko ziołowa. Zamieniłbym tylko delikatnie rozgotowany makaron na grzanki.

Patelnia 4 Patelnia 5

Nader solidna porcja ośmiu mocno wypchanych mięsem pierogów. Doskonałe, delikatne i cieniutkie ciasto, które stanowiło jedynie mały dodatek do farszu. Świetnie doprawionego farszu z mięsa po rosole. Jedne ze smaczniejszych pierogów z mięsem, jakie było mi dane jeść poza domem. Jak na mój gust wkład był lekko za suchy, ale nie przesuszony, a jedynie ze zbyt małym dodatkiem bulionu. Ogólnie jednak na duży plus, głównie za wyrazistość i doskonałe, sprężyste ciasto.

Chociaż jedzenie z różnego rodzaju barów i restauracji zazwyczaj traci na jakości podczas dowozu, Bar Patelnia zyskał sobie we mnie nowego klienta. Dania smakują domowo, a przede wszystkim smakują. Przy takich cenach warto odwiedzić ich zarówno na miejscu, w lokalu, jak i zamawiać jedzenie z dowozem, zwłaszcza, że jest on darmowy w obrębie najbliższych dzielnic.

Bar Patelnia

ul. Litewska 16 c

barpatelnia.pl/menu.html

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments