Pierogarnia Krzycka, czyli w sam raz na szybki obiad


Rzec by można, że pierogów nie odmawiam nigdy. Uwielbiam ich wszystkie odmiany, zarówno te polskie, jak i włoskie i azjatyckie. Dlatego też tak chętnie odwiedzam pierogarnie i bary mleczne, w których szukam smaków domowej kuchni. Niestety, w niewielu barach przykłada się dużą uwagę do jakości podawanych pierogów, będących niejako pewnym wyznacznikiem jakości owego przybytku. Tuż przed świętami przejeżdżając ulicą Krzycką przypomniałem sobie, że wiele razy wspominaliście mi o znajdującej się w tym miejscu dobrej pierogarni. Zaparkowałem obok na parkingu Biedronki i ruszyłem sprawdzić, czy faktycznie warto tu przyjeżdżać.

IMG_2311

Wewnątrz panował przedświąteczny szał – jedno odbierali zamówienia, inni dopiero je składali, a ja wybrałem po prostu opcję zjedzenia na miejscu. Szybka akcja – pół porcji pierogów ruskich i pół z mięsem. Zapłaciłem 10,40 zł, chwilę odczekałem, a zamówienie niebawem pojawiło się na moim stoliku.

Sam lokalik jest mikroskopijny. Można zjeść przy ladzie w pierwszej sali lub przy jednym z trzech stolików w nieco klaustrofobicznej salce umiejscowionej dalej od wejścia. 

IMG_2312 IMG_2313 IMG_2314

Porcja składa się z ośmiu pierogów, została podana na styropianowym talerzyku i delikatnie oblana tłuszczem. Pierwszym elementem, który zwraca na siebie uwagę jest ciasto. Delikatne, niemalże rwące się po każdym kontakcie z nożem, a jednocześnie zachowujące cały farsz wewnątrz. Świetne, naprawdę świetne.

Imponuje też farsz mięsny. Mokry, lekko warzywny i obficie doprawiony, a do tego zwarty. Tu nie ma co dodawać, takie pierogi tylko z przepisu babci. Gorzej wypadają ruskie, cierpiące na klasyczną przypadłość pierogów z baru. Wewnątrz znajduje się mieszanka z dominacją ziemniaków, z kolei ser występuje w drugoplanowej roli. Więcej sera i powinno być bardzo smacznie, tym bardziej, że ciężko przyczepić się do kwestii doprawienia. Oba farsze są mocno pieprzne i wyraziste.

Pierogarnia Krzycka nie zwala z nóg, ale stanowi ciekawą opcję obiadową, kiedy mamy tylko kilka wolnych minut. Dość szybka obsługa, a do tego wzorowe pierogi z mięsem. Słabsze ruskie, choć i tak porównując z większością tego typu barów, umieszczam je raczej w górnej połówce rankingu. Minus za te styropianowe talerzyki, które trochę odrzucają.

ranking3

Pierogi Krzycka

ul. Krzycka 1 c

facebook.com/pierogikrzycka

 

Total 6 Votes
3

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments