Bianco Pizza & Pasta, czyli włoski trop na Krzykach


Dopiero co opisywałem na blogu pierogarnię z ulicy Krzyckiej, a już zdążyła się otworzyć tuż obok restauracja Bianco Pizza&Pasta. Rozwój wrocławskiej gastronomii następuje tak szybko, że czasami ciężko za tym wszystkim zdążyć.

Nowe miejsce znajduje się tuż na początku Krzyckiej, w niewysokim budynku graniczącym z popularną lodziarnią i wspomnianą pierogarnią. Sporym plusem jest parking pobliskiej Biedronki, gdzie zazwyczaj bez większych problemów można zostawić auto i pospacerować kilka kroków do Bianco.

Wystrój nie powala, ale też nie przeszkadza. Jest typowy dla niewielkich restauracji, ze stolikami i krzesłami z IKEI. Dobre wrażenie sprawiają jasne barwy i pomarańczowe, pozytywne elementy wykończenia. No i najważniejsze – w pełni standardowe dla tego typu miejsc menu. Kilka makaronów, pizza, sałatki i kilka przystawek. Wszystko we włoskim klimacie, a także cenach, które zadziwiają nieprzesadną wysokością. Pizza i makarony od 15 zł? Nieźle. 

IMG_3832 IMG_3833

Obiad rozpoczynamy od minestrone (8 zł), które akurat jest zupą dnia. Mocno warzywna zupa z dominującym, ziołowym smakiem przyjemnie rozgrzewa i wprowadza do dalszej części posiłku. Wywar aromatyczny, doprawiony, ze sporą ilością pora, cukinii, ziemniaków, papryki, i tylko większej ilości pomidorów mi trochę zabrakło, ale zupa bardzo udana. Jedynie ta maziaja z pomarańczy i sosu balsamicznego nie do końca mi pasuje. Zresztą, im dalej, tym lepiej w tym temacie.

IMG_3831

Nie możemy odmówić sobie pizzy, w tym wypadku margherity (15 zł), bardziej w celu rozpoznania jakości ciasta, niż z powodu braku innych dan na stole. A to jest wysokich lotów ciasto. Chrupiące, dobrze wypieczone i bez problemu trzymające ser, a przy tym niezwykle cieniutkie. Doprawiłbym jedynie troche bardziej zbyt mdły sos. Ogólnie to jednak bardzo przyzwoita pizza.

IMG_3830 IMG_3828

Na talerzu moje penne all arrabbiata (15 zł) mam do czynienia z tym samym rodzajem dość dziwnego garnirunku. Na spokojnie można go sobie odpuścić, bo bardziej od zachwytu wywołuje uśmiech na twarzy. Makaron ugotowany al dente, wyraźnie ostry od papryczek i słodko-kwaśny od pomidorów. Przełamanie daje wyrazisty parmezan, i choć nie jest to najlepsza arrabbiata we Wrocławiu, to biorąc pod uwagę cenę makaronu, jest nieźle.

IMG_3823

Spaghetti carbonara (15 zł) cierpi na podobną przypadłość, jak większość carbonar w Polsce – to bardziej makaron w sosie śmietanowym, niż z dodatkiem jajka. Sytuację ratuje duża ilość sera, bo sam makaron nie zachwyca. Ot, dobrze przygotowany makaron ze sporą ilością boczku i śmietanki. W sam raz za 15 zł, ale jednak przy nazwie carbonara oczekiwałbym więcej.

IMG_3826

Za dwa makarony, pizzę, zupę oraz herbatę i wodę zapłaciliśmy 62,50 zł i ta kwota sprawia, że będę chciał wrócić do Bianco Pizza & Pasta, bo choć jedzenie nie wbija w fotel, to jest solidne. Oczywiście biorąc pod uwagę właśnie cenę. Na najsilniejszy punkt programu wygląda dobrze dopracowana pizza, trochę braków mają makarony, ale nie trafiliśmy też na rażące błędy, powodujące, że dania nie dało się zjeść. Bianco może być jedną z tych osiedlowych knajpek, do których warto wpaść na szybki obiad.

ranking3

Bianco Pizza & Pasta

Krzycka 1 c

facebook.com/biancopizzaipasta

Bianco Pizza & Pasta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Total 8 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments