Kulinarny weekend we Wrocławiu (23-25.02.2018)


Po dłuższej przerwie, podczas której wrocławska gastronomia zapadła w sen zimowy, powracam z weekendowym cyklem na temat kulinarnych wydarzeń mogących Was zainteresować. Tym razem coś dla miłośników ostryg, kawy i potraw regionalnych.

Weekendowy festiwal ostryg w SeaFood Bar&Market

SeaFood Bar&Market, Św. Mikołaja 12, od 23 do 25 lutego | FB

Kolejny już raz ekipa SeaFood Bar&Market przygotowuje nie lada gratkę dla miłośników owoców morza. Od piątku do niedzieli będziecie mogli rozkoszować się najlepszymi produktami w trakcie Festiwalu Ostryg. Nie byle jakich, bo najlepszych z najlepszych. W tym tygodniu w ofercie pojawią się ostrygi:

Fine de Blue | Fine de Claire | Gillardeau | Special Tentation | Prestige de Mer

W piątkowy wieczór ostrygową ucztę dodatkowo umilać będzie muzyka na żywo.

Festiwal Kulinarny – MTT Wrocław 2018

Hala Stulecia, od 23 do 25 lutego | FB

Przez cały weekend w Hali Stulecia odbywać się będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych, w trakcie których coś dla siebie znaleźć powinni również miłośnicy kulinariów. W ciągu trzech dni podniebienia przybyłych gości cieszyć będzie mini festiwal kulinarny – cały program, a jego gośćmi będą m.in. uczestnicy programu Master Chef, a przede wszystkim kilkunastu regionalnych producentów żywności. Swoje specjały przedstawi też dobrze znana we Wrocławiu restauracja U Gruzina, natomiast pośród różnorodnych tematów warsztatów pojawią się także kiszonki oraz kuchnia roślinna.

Cupping kaw ETNO Cafe w salonie BlackBeard

BlackBeard, Tęczowa 57, 23 lutego od 19.00, wstęp – 0 zł po wcześniej rezerwacji | FB

ETNO Cafe rękami swojego roastera Krzysztofa Szkutnika, przygotowuje cupping w salonie Black Beard, gdzie zaprezentowane zostaną kawy z serii Wroasters, czyli wyselekcjonowane ziarna dedykowane do alternatywnych metod parzenia.

Zapisy:

ZAPISY: biuro@blackbeard.com.pl
Telefon: 605 118 800

Free Walkative! Uczta po wrocławsku

24 lutego od 14.00, koszt – 60 zł | FB

Jak co sobotę odbędzie się wycieczka po Wrocławiu z Free Walkative. Tym razem w języku polskim, a przede wszystkim będzie to wycieczka tropem wrocławskich kulinariów. Podczas touru w towarzystwie przewodnika, jej uczestnicy będą mogli spróbować m.in. Hekele czy Breslauer Rotekraut oraz dowiedzieć się co nieco o zwyczajach żywieniowych mieszkańców dawnego Wrocławia, jak i o historii potraw, które będą spożywane w trakcie wycieczki. 

Rezerwacji dokonywać można mailowo – info@freewalkingtour.com

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments