Herbaciarnia Targowa moją Arkadią


Artykuł został utworzony przez Anię Nowak w ramach projektu Future City.

Dzięki dołączeniu do projektu Future City mam przyjemność poznawać mnóstwo nowych ambitnych ludzi. Zarówno tych dopiero zastanawiających się nad swoją przyszłością, ale także osoby, którymi można się w pewien sposób inspirować, ponieważ osiągnęły w życiu już coś konkretnego w dziedzinie, jaką się zajmują. Dodatkowo dzięki projektowi poznaję m.in. właścicieli lokali, które wspólnie odwiedzamy, a razem z członkami projektu chodzimy na wspólną kawę do nowych miejsc i dzielimy się swoimi opiniami. Po jednym z poprzednich wpisów na WPK zostałam zaproszona na odbywające się w kawiarni Mała Czarna warsztaty z metod alternatywnego parzenia kawy, które pozwoliły mi rozwinąć swoją wiedzę na temat tego napoju i otworzyć oczy na wiele aspektów, o których do tej pory nie miała pojęcia. Współpraca, jaką projekt Future City nawiązał z blogiem WPK pozwala mi na publikowanie tekstów trafiających do dość szerokiego grona odbiorców, jednocześnie wpływając na rozwój umiejętności pisania oraz zasób wiedzy na temat ukochanej przeze mnie kawy.

Celem naszej Kreatywnej Konspiracji jest #futurecity – kreatywne i inteligentne miasto tworzone przez młodych obywateli. Spotykamy się w spontanicznych dyskusjach przy kawie i tworzymy prekursorskie pomysły, rozwiązania i wartościowe relacje. Dzisiejsza dyskusja odbędzie się w murach jednej z najpopularniejszych wrocławskich budowli.

Spacery po Śródmieściu oraz Starym Mieście wprawiają nas w nostalgiczny nastrój. Brukowane drogi, zabytki architektury czy niesamowite, naznaczone latami historii kamienice. Większość z nas, chociaż w minimalnym stopniu, zastanawia się wtedy nad przeszłością Wrocławia, historią jego mieszkańców, czym żyło nasze miasto przed laty, gdzie się bywało i co robiło. Pozostając w tych historycznych klimatach, podążamy na kawę i herbatę do Herbaciarni Targowej.

Zlokalizowana we wrocławskiej Hali Targowej Herbaciarnia powstała w 2015 roku, otwarta jest codziennie – od 8 do 22, a w niedzielę od 11. To miejsce wyjątkowe, odprężające, poniekąd nawet magiczne, a wystrój stylizowany na herbaciany salonik sprzed lat delikatnie wprowadza nas w melancholijny nastrój. Pozwala oderwać się od codziennego zgiełku oraz stresu i w spokoju odpocząć przy ulubionym trunku.

Wybór w menu jest zróżnicowany, a podjęcie decyzji zajmuje dłuższą chwilę. Otóż serwowane trunki niejedno mają imię. Herbata czarna, zielona, biała, żółta w różnych odmianach, o wyrazistym smaku lub z delikatną owocową nutą. Nieustannie przyciągająca zapachem, a nawet zadziwiająca kolorami. Mowa tu o kawie, jak i herbacie, więc zarówno kawosze jak i miłośnicy herbaty z pewnością znajdą coś dla siebie. Kilka słów dla osób zainteresowanych kawą. Otóż oferowane nam są kawy smakowe – amaretto, bananowa, kokosowa, miętowa, wiśniowa, różana i wiele innych oraz kawy klasyczne, pochodzące z Indonezji czy Sumatry.

W naszej gestii pozostaje, jaki sposób parzenia kawy wybierzemy – Frenchpress lub kafetiera. Razem z Kasią, moją bliską koleżanką, a jednocześnie autorką zdjęć z tego miejsca, zdecydowałyśmy się na właśnie tę kawę, parzoną w kafetierce i był to strzał w dziesiątkę. Cena za kawy parzone w kafetierce to 14 zł, natomiast we Frenchpressie 16 zł. Zarówno dobra kawa, jak i herbata lubią towarzystwo słodkości, dlatego zdecydowałyśmy się również na ciasta – sernik na zimno z truskawkami oraz leśny mech. Ciasta były smaczne i odpowiednio uzupełniały herbaciano-kawową ofertę.

Przy wyjściu zauważyłyśmy pomieszczenie schowane na końcu korytarzyka prowadzącego od drzwi wejściowych. Znajdziecie tam mały bar, za którym w słoikach schowane zostały kawy oraz herbaty piętrzące się aż do sufitu, natraficie na niepowtarzalne drzwi od toalety, całe w ziarenkach kawy. Czas w Herbaciarni Targowej minął nam niewiarygodnie szybko. Tęsknimy za tym miejscem i prawdopodobnie wrócimy do niego w niedalekiej przyszłości.

A Wy mieliście przyjemność być w tym niesamowitym miejscu? Co Was urzekło,czego próbowaliście?
Zachęcam do komentowania i odwiedzenia naszych kanałów: Instagram i Facebook Future City

Czym jest projekt Future City wyjaśni Wam zapewne też film.

Link do naszego miasta Future City

Poprzednie relacje w wykonaniu Ani:

Nalanda

Kawa Festival

Parrot Coffee

Herbaciarnia Targowa

Hala Targowa

FB

Total 7 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments