Jak zrobić zakupy w niehandlową niedzielę – Szopi.pl


Kiedy obecny rząd zapowiedział, a następnie wprowadził częściowy zakaz handlu w niedzielę, spora część Polaków zalała się zimnym potem, zastanawiając się co też będą robić w tym wolnym czasie, skoro wrota galerii handlowych zostaną zamknięte. Gdzie kupić sukienkę w niedzielę, nowe dżinsy, a przede wszystkim piwo i chipsy do meczu, no i kurczaka z ziemniakami na niedzielny obiad. Jak to, my nie będziemy mogli kupić, my? Oczywiście Polak nie takie przepisy obchodził, a że luka w prawie pozwala na działalność sklepów w szczególnych sytuacjach, choćby na dworcach czy też w chwili, kiedy to sam właściciel stanie za ladą.

Co więc robić, żeby nie jeździć w niedzielny poranek w poszukiwaniu jedynego otwartego sklepu na odległym osiedlu? Po pierwsze, co oczywiste, po prostu zrobić zakupy wcześniej, ale nie w sobotę wieczorem, kiedy na ten pomysł wpada co drugi mieszkaniec kraju nad Wisłą. Pojawia się też jeszcze jedna opcja, ta dla najbardziej leniwych, niemogących wyjść z domu czy też lubiących korzystać z nowoczesnych technologii.

W okolicach grudnia pisałem Wam o usłudze, z której korzystam w miarę możliwości jak najczęściej, wpisującej się w mój sposób myślenia o współczesnym świecie, oszczędności czasu, ale i wygodzie. Wtedy to do Wrocławia weszło Szopi.pl, jako pierwsze dowożące zakupy z Lidla i Biedronki. Rynek e-sklepów rośnie właściwie z miesiąca na miesiąc, coraz więcej stacjonarnych punktów otwiera się na ten model działalności, ale w moim wypadku w dalszym ciągu funkcjonalność Szopi wygrywa z innymi. Po pierwsze – jest szybko, bo szoper, a więc człowiek odpowiadający za złożenie naszego koszyka, wyrusza do akcji od razu po złożeniu zamówienia. Dociera zazwyczaj do maksymalnie dwóch godzin, co przy jednym z dużych sieciowych sklepów, dostarczających na drugi dzień, jest wynikiem kosmicznym. Druga rzecz – opcja zamówienia produktów z tak powszechnych dyskontów. Bez wychodzenia z domu możecie mieć u siebie dowolny produkt z Lidla czy Biedronki. Trzeci aspekt, nowinka która właśnie pojawia się w ofercie Szopi – obecność Piotra i Pawła, a więc sklepu z dużo większym asortymentem produktów lepszej jakości, aniżeli tych dostępnych w dyskontach. PiP to miejsce, gdzie dość często zaopatruję się na szybko w sery czy pojedyncze wędliny i wpadam, kiedy brakuje mi czegoś konkretnego z produktów szeroko rozumianej kuchni azjatyckiej.

No dobra, ale gdzie zrobić zakupy w niehandlową niedzielę? Naprzeciwko wszystkim wygodnym czy też niezgadzającym się z ustawą o zakazie handlu w niedzielę, wyszło właśnie Szopi.pl, otwierając w swoim e-sklepie opcję – Niedzielne zakupy. Na czym to polega? Otóż sprawa jest banalnie prosta. Jeśli zabraknie Wam mąki do niedzielnego ciasta, sera do naleśników, piwa do meczu, pieluch dla dzieci czy kiełbasy na grilla, zakładka z niedzielnymi zakupami otwiera szansę na uzupełnienie tych braków. Szopi.pl ogarnęło listę wrocławskich sklepów osiedlowych otwartych również w niedzielę, posiadających w ofercie listę najpotrzebniejszych produktów. I właśnie te rzeczy jesteście w stanie zamówić, a otrzymujący zlecenie szoper wybierze odpowiednie pozycje z Waszej listy zakupowej i ewentualnie zadzwoni w celu skonsultowania tematu, jeśli czegoś jednak na półce nie będzie. Koszt dostawy to standardowo 9,90 zł przy zamówieniu za 100 zł, powyżej 200 Szopi dostarcza za darmo. Aha, w niedzielę działa także jedna Biedronka we Wrocławiu, ta na Dworcu Głównym, i jeśli znajdujecie się w jej zasięgu, zamówicie także produkty z tego dyskontu. 

Osobiście z opcji już skorzystałem, zresztą korzystam z Szopi regularnie i powiem Wam, że trafia do mnie ta idea, tym bardziej po dojściu do oferty Piotra i Pawła oraz po poszerzeniu strefy dostaw. Jestem fanem nowych technologii, zdecydowanie nie znoszę stania w kolejkach, a co lepsze jakościowo produkty kupuję i tak w wyspecjalizowanych sklepach lub na placu. Zamiast tracić czas w kolejce, składam zamówienie przed wyjściem z pracy, dojeżdżam na spokojnie do domu, a zakupy docierają niedługo potem. Bez stresu, bez straty czasu, właśnie tak, jak to powinno wyglądać. 

Szopi.pl – zakupy niedzielne.

Wpis powstał we współpracy z marką Szopi.
Total 6 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments