24 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Nowe restauracje we Wrocławiu – październik 2015

Rozwój kulinarnej mapy Wrocławia wydaje się nie zatrzymywać. Każdego miesiąca otwiera się kilkanaście nowych miejsc o przeróżnej charakterystyce. Oby tak dalej.

Nowe restauracje we Wrocławiu – 2014

Nowe restauracje we Wrocławiu – styczeń i luty 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – marzec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – kwiecień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – maj 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – czerwiec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – lipiec 2015

Najlepsze restauracje we Wrocławiu – sierpień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – wrzesień 2015

 

Chinkalnia – gruzińska restauracja otwarta w sąsiedztwie Narodowego Forum Muzyki na Placu Wolności. Po swojej relacji przyczyniłem się trochę do problemów tego lokalu. Kiedy na blogu pojawił się wpis na temat Chinkalni, przed ich drzwiami ustawiła się kolejka, a kelnerzy przestali dawać radę obsługiwać wszystkich gości. To oznacza jedno – Wrocław potrzebuje tak dobrej kaukaskiej kuchni.

IMG_0731

Nasza relacja z Chinkalni.

Plac Wolności | FB

Browar Złoty Pies – na fali wzrastającej popularności piw rzemieślniczych powstają także co chwilę browary restauracyjne. Najnowszym wrocławskim jest Złoty Pies, który mieści się w kamienicy, w której wcześniej znajdowała się restauracja Pod Złotym Psem. Poza czterema rodzajami piwa można tu zjeść, a dania są dobierane zgodnie z zasadami food pairingu. Na Wita Stwosza zjecie zarówno klasyczną golonkę, jak i bardziej młodzieżowego burgera. 

Wita Stwosza 1-2 | FB

4Hops – kolejne miejsce z piwem w roli głównej. Multitap z 16 kranami oraz przekąskami idealnymi do piwa. Jest nowocześnie, smacznie i z dużą ilością rzemieślniczych piw. 

IMG_0590

Ofiar Oświęcimskich 46 | FB

Express Pizza – drugi lokal pizzerii z Biskupina. Pizzerii serwującej pizzę na grubym cieście, prostokątną i smaczną. 

Śliczna 22 | FB

Mr. Chilly – bida, panie, bida. Kolejny bar w centrum handlowym serwujący niby meksykańskie dania. Po pierwszych próbach mogę stwierdzić, że nie ma sensu odwiedzanie tego miejsca z nadzieją na zjedzenie dań w stylu tex-mex.

IMG_0156

Legnicka 58, Magnolia | FB

Veggie – póki co nie jest to klasyczna restauracja czy bar, a catering, ale nie standardowy. Skierowany do wegan, wegetarian i osób na diecie bezglutenowej. 

FB

Balkan Burger – food truck, który zrobił furorę podczas ostatnich Wrocławskich Ulicożerców. Tradycyjne grillowane bałkańskie dania – pljeskavica, cepavcici i zapekary – to dania, jakich we Wrocławiu brakowało. 

Powstańców Śląskich 211 | FB

Stodoła – druga wrocławska odsłona tej restauracji. Pierwsza lokalizacja na Ołtaszynie wypaliła, więc właściciele wystartowali z kolejną miejscówką. Menu mocno standardowe – pizza, burgery i makarony. 

Krzycka 92 | FB

Pochlebna – mamy we Wrocławiu kolejne miejsce otwarte od samego rana, konkretnie od 7.00. Pochlebna to piekarnia i śniadaniownia w jednym, a po południu także restauracja. Jedno z miejsc do odwiedzenia w najbliższym czasie.

Św. Antoniego 15 | FB

Bułka z masłem – drugie wcielenie jednego z najpopularniejszych wrocławskich lokali studenckich. Pomysł na to miejsce jest jednak inny. Nie ma tu klimatycznego ogrodu, nie ma też śniadań. Bułka II otwiera się o 18 i zamyka nad ranem. To idealne miejsce na drinka i piwo.

Plac Solny 14 | FB

Phathathai – bar z tajskim jedzeniem, z którym wiązałem duże nadzieje, a po pierwszej wizycie czuję się trochę rozczarowany. Dania niezbyt wyraziste, plastikowe sztućce. To nie tak miało być, aczkolwiek liczę na pozytywne zmiany, bo nie ma dramatu.

IMG_0670

Nasza relacja z Phathathai.

Więzienna 5 | FB

Fit Buffet – nazwa brzmiała obiecująco, a wyszło jak wyszło. Ot, kolejny multifood, który otwarto w miejsce Piramidy. Jedyny plus – cena. 2,20 zł za 100 gram jedzenia.

IMG_0935

Nasza relacja z Fit Buffet.

Wita Stwosza 15 | FB

Gniazdo – nowa kawiarnia naprzeciwko Opery. Dobra kawa, śniadanie lub ciasto? To właściwe miejsce, w którym za odpowiednią jakość kawy odpowiadają dziewczyny z pasją, które rozkręciły Cafe Sztuczki.

Świdnicka 36 | FB

Food Box  – jadłodajnia z założenie chyba typowo studencka. Pełne pomieszanie z poplątaniem – pierogi ruskie i makaron chiński, kebab i tosty. 

Kwiska 11 A | FB

Pan Kanapka – w lecie zastanawiałem się co w zimie wymyślą te wszystkie nowo powstałe lodziarnie, kiedy tłumy nie będą już waliły drzwiami i oknami, aby się ochłodzić. Lizing wystartował z nową ofertą jako pierwszy, otwierając Pana Kanapkę. Lody pozostały w ofercie, ale od teraz w lokalu na Świdnickiej można też zjeść jedną z kilku oferowanych kanapek na szybko.

Świdnicka 30/32 | FB

Mania Smaku – pizzeria, jeszcze jedna. Szału się nie spodziewam.

Ślężna 217 a | FB