24.9 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Nowe restauracje we Wrocławiu – grudzień 2015

Rok 2015 zostawiamy za sobą, ale zgodnie z tradycją, na początku nowego miesiąca, chciałbym Wam przedstawić miejsca, które otwarto w poprzednim. W tym wypadku ostatnim miesiącu minionego już roku. Ostatnie dni roku nie przyniosły tylu otwarć co poprzednie miesiące, ale to oczywiście zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że grudzień nie jest najszczęśliwszym okresem do rozpoczynania gastronomicznych interesów.

Nowe restauracje we Wrocławiu – 2014

Nowe restauracje we Wrocławiu – styczeń i luty 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – marzec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – kwiecień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – maj 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – czerwiec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – lipiec 2015

Najlepsze restauracje we Wrocławiu – sierpień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – wrzesień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – październik 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – listopad 2015

Wartburger – dobrze znana ekipa burgerowa, która posiada smaży wołowinę już w trzech innych lokalizacjach w całym mieście. Najnowsze z nich to niemały lokal na ulicy Polaka, tuż przy Politechnice, właściwie obok poprzedniej miejscówki na Curie-Skłodowskiej. Osobiście nie jestem wielkim fanem ich burgerów – są zbyt nierówne. Coś jednak w Wartburgerze musi być, skoro udało się otworzyć jeszcze jeden bar.

Polaka 19 | FB

Tacos Locos – do przewidzenia było to, że kolejną modą kulinarną, która zawita do Wrocławia będzie tex-mex. W naszym mieście brakowało tego rodzaju kuchni chyba najbardziej, a Tacos Locos trafia w gusta osób lubiących szybkie meksykańskie przekąski z amerykańskim sznytem. Jest blisko do Rynku, w miarę szybko i całkiem smacznie.

IMG_1932

Cybulskiego 1 | FB | relacja na WPK

Resstaurant Lot Kitchen – Ołtaszyn się rozrasta, a wraz z nim jego oferta gastronomiczna. Dużo potraw domowych, z użyciem sezonowych produktów, a do tego menu lunchowe. Miejsce na pewno do sprawdzenia.

Goetla 11 | FB

Prime Grill pod Złotym Jeleniem – miejsce powracające na wrocławską scenę. Restauracja pod Złotym Jeleniem zniknęła kilka lat temu z Rynku, teraz wraca w nowej odsłonie w lokalu, w którym kilka poprzednich działalności zakończyło swój żywot dość szybko. Sercem restauracji ma być grill oraz przygotowywane na nim dania. Steki, dziczyzna i owoce morza. To te pozycje dominują w menu, w którym ceny dań głównych rozpoczynają się od 32 zł.

Rynek 44 | FB

Kura w Masce – miejsce nastawione pod konkretnego klienta – studentów bawiących się w okolicach Pasażu Niepolda. Smażone kurczaki z frytkami, łatwiej się nie da. KFC w wersji wrocławskiej.

Ruska 62/63 | FB

Madame – naleśnikarnia na samym Rynku z ambicjami na zostanie wrocławskim Manekinem? W menu znalazło się miejsce dla wytrawnych galettes, słodkich crepes oraz kilku sałatek. Wrocław na nadmiar dobrych naleśnikarni nie narzeka, więc z niecierpliwością czekam na rozwój Madame. 

Rynek 22 | FB

Zjedzburgera – hej, kolejne burgery, naprawdę?

Strzegomska 3b-3c | FB