11.9 C
Wrocław
sobota, 30 września, 2023

Powoli – śniadanie bez pośpiechu

Powoli poznaliście już w mojej pierwszej relacji z tego miejsca, zaraz po otwarciu lokalu stanowiącego doskonałe uzupełnienie oferty gastronomicznej Nadodrza. Śniadania, obiady, dania bezglutenowe i wegańskie, a wszystko to podane w luźnej formie barowej, w małym lokaliku wyposażonym w klasyczne ikeowe stoły i krzesła. 

Jako że pracuję na Śródmieściu, Nadodrze jest moim stałym punktem śniadaniowym. Często bywam w Rozruszniku, ostatnio także w Zenka Cafe, a teraz w końcu spróbowałem porannego menu w Powoli.

IMG_8530

Śniadania podawane są od dziewiątej, a codziennie możecie trafić na trzy wersje – słodką, lekką i mocną. Zamawiam dwa ostatnie i czarną kawę, po czym następuje dość długi okres oczekiwania. Tytułowe powoli wydaje się mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pomimo jeszcze dwóch osób poza mną w lokalu, czekam na śniadanie ponad pół godziny, co stanowi jednak spore zaskoczenie. Na szybkość to tu nie liczcie. 

Śniadanie mocne (19 zł) składa się z jajecznicy, frankfurterek, dwóch past i pieczywa. Wielkość przynajmniej zadowalająca, a zestaw łączy w sobie prostotę w postaci mięsistych i zwartych kiełbasek oraz pysznie lejącej się jajecznicy z ciekawymi pastami. Jedna w postaci hummusu, z charakterystycznym kuminowym posmakiem, z kolei druga z wyraźnie zaznaczoną teksturą, wytrawna, a zarazem niezwykle delikatna, idealna do smarowania na chlebie.

Osobną historię stanowi kawa, która jest po prostu słaba. W Powoli nie ma ekspresu i to niestety czuć, a picie niesmacznej, wodnistej kawy do fajnego śniadania nie wydaje się być dobrym pomysłem.

IMG_7931

Z kolei w skład śniadania lekkiego (15 zł) wchodzą dwie grzanki z pomidorami, jedna pasta i jajko sadzone. Może i nazwa sugeruje lekkość, ale taką porcją najadłem się aż nadto, a do popicia, zamiast kawy, wybrałem kompot, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Przy grzankach z pesto i pomidorami niech schowają się wszystkie włoskie bruschetty. To jest świetne, pożywne, a zarazem lekkie. Świeże, kremowe i rozpadające się pomidory tworzą rodzaj zwartego sosu, który w połączeniu ze zgrillowaną grzanką tworzy prostą, a jakże smaczną kompozycję. Do tego idealnie usmażone jajko sadzone i charakterna pasta z rzodkiewki. Dobre to było, bardzo dobre.

IMG_8528 IMG_8529

Na śniadanie w Powoli trzeba swoje poczekać, warto pomyśleć nad lepszą kawą, ale śniadania są dobrze zgrane smakowo, przemyślane, a świetną robotę robią dodawane do zestawów pasty. Jeśli nie musicie zjeść porannego posiłku w pięć minut, jeśli możecie na spokojnie usiąść z gazetką, poczekać, wyluzować się, wpadajcie na śniadanie do Powoli.

ranking4

Powoli

ul. Rydygiera 25/27

facebook.com/sniadaniaiobiady

Click to add a blog post for Powoli on Zomato