Balkan Burger – taaaaaaki pyszny baran na Legnickiej


Niewiele jest we wrocławskim światku streetfoodowym marek o tak ugruntowanej pozycji, jaką posiada Balkan Burger. Nie jest to tempo rozwoju Pasibusa czy Shrimp House, jest za to zachowany ten nieco romantyczny, uliczny klimat, a to pomimo otwarcia lokalu na Legnickiej. Właśnie w tym miejscu Balkan znalazł swój przyczółek po pierwszej miejscówce na Krzykach, przeniesionej ostatecznie na ulicę Komandorską.

Powiedzieć o Balkanie na Legnickiej, jako lokalu stacjonarnym, mogłoby zostać odebrane jako pewną przesadę. Prawda jest taka, że to budka, w której przygotowuje się bułki z menu, a konsumować można w zadaszonej dobudówce obok. W Balkan Burgerze nie byłem przez długi czas, a właściwie to ostatnio odwiedziłem ich niedługo po starcie burgerowego biznesu. Od tego momentu Balkan zasłużył sobie na uznanie sporej rzeszy stałych fanów i przyznać trzeba, że ich bałkańskie kanapki, nazwane burgerami, trzymają poziom, a wręcz wydaje się, że ich smak oraz poziom dopracowania poszybowały w górę.

Na pierwszy ogień idzie klasyka, a więc Nacional (17 zł) z wołowiną w formie pljeskavicy. Mięso nie przypomina tradycyjnie mielonego mięsa stosowanego w burgerach. Jest mocniej zbite, siekane, zdaje się być bardziej soczyste, aniżeli to spotykane w innych burgerowniach. Usmażone mięso ląduje w cieniutkiej, chrupiącej bułce wraz z warzywami. Ogórek, cebulka, sałata, dodatkowo jalapeno. Dobrze się to wszystko zgrywa, choć zaznaczam od razu, że nie każdemu struktura wołowiny przypadnie do gustu, jeśli przepada za bardziej amerykańskimi burgerami. Do gustu za to na pewno przypadnie większości Kashkaval z baraniną (21 zł). Myślę sobie, że to jedna z lepszych streetfoodowych kanapek we Wrocławiu. Cudowny, wyrazisty aromat baraniny, podtopiony ser, ogórek kiszony, chrupiąca kapusta. To wszystko składa się na doskonałą pełnię smaku, kompleksowość, a na dokładkę uderzenie ostrości. Brawo, świetna kanapka.

Pljeskavica ma swoich fanów, jak i przeciwników, i tak samo ja nie jestem przekonany co do tej formy podania, choć ciężko mieć zastrzeżenia co do jakości, smaku czy technicznego wykonaniu kanapek w wykonaniu Balkan Burgera. Za to baranina jest hitem i zdecydowanie powinien ją zaliczyć każdy fan wrocławskiego jedzenia ulicznego. Balkan Burger, taaaakiego barana to ja rozumiem. Super robota!

Balkan Burger

Stacyjna 2

FB

Total 27 Votes
3

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments