fbpx
11.9 C
Wrocław
sobota, 30 września, 2023

Restauracja Toscanizzazione otworzy się w Bulwarze Staromiejskim

Remontowany w dalszym ciągu Bulwar Staromiejski wzbogaci się niedługo o nową restaurację. Pod koniec 2022 roku ma się tutaj otworzyć pierwszy lokal sieci Toscanizzazione. 

Gdzie? Bulwar Staromiejski, ul. Jana Pawła II

FB

Toscanizzazione to część składowa holdingu Z ziemi włoskiej, zajmującego się m.in. sprowadzaniem i remontowaniem zabytkowych aut włoskich oraz uprawą wina oraz oliwek w Toskanii. Pomysł na restaurację jest dość nowatorski, ponieważ część funduszy pochodzić ma z tokenów kupowanych przez inwestorów, mogących potem odbierać swoje zyski pochodzące z restauracji m.in. w formie pizzy lub wycieczek do Włoch, w zależności od wysokości inwestycji.

Toscanizzazione w Bulwarze Staromiejskim ma być pierwszą restauracją powstającej sieci. Według planów kolejne restauracje mają otworzyć się w Krakowie i Katowicach. Jak mówi CEO Art Bistro Toscanizzazione, Michał Bukowski:

W ramach projektu Art-Bistro powstanie sieć restauracji w najlepszych i najmodniejszych lokalizacjach w Polsce. Będą to lokale w ścisłej zabudowie miejskiej oraz restauracje biurowe z ekspozycją dla gości z zewnątrz. Serwowana będzie autentyczna kuchnia z Toskanii, bazująca na lokalnych produktach sprowadzanych do Polski przez naszą włoską spółkę. W restauracji oprócz działalności gastronomicznej będziemy sprzedawać usługi oraz produkty holdingu Z ziemi włoskiej do Polski – wyjazdy do stokenizowanej winnicy w powiecie Capannoli Comune oraz ikony włoskiej motoryzacji, takie jak motocykle Vespa.

W ostatnich dniach w social media Toscanizzazione pojawiły się pierwsze wizualizacje restauracji w Bulwarze Staromiejskim, a więc odremontowanej przestrzeni po dawnym szpitalu przy placu Jana Pawła II. Za projekt odpowiada dobrze znana z projektów m.in. Oliwy i ogień czy Pasibusa grupa projektowa CUDO. Restauracja będzie miała powierzchnię 200 m2 i podzielona zostanie na trzy sale z wydzieloną strefą na spotkania oraz wydarzenia okolicznościowe. Do tego stumetrowy ogródek z barem. 

Foto z wizualizacjami pochodzi z Facebooka Toscanizzazione.

Spodobał Ci się mój wpis? Polajkuj go, udostępnij, a po więcej zapraszam na Instagram oraz fanpage i TikTok. Używajcie naszego wspólnego, wrocławskiego hasztagu #wroclawskiejedzenie