fbpx
24 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Restauracja Alyki zamyka się po ośmiu latach

Jak poinformowali na swoich social mediach właściciele Alyki, restauracja zlokalizowana na parterze Sky Towera zamyka się z dniem 4. czerwca.

Gdzie? Powstańców Śląskich 95

FB

Alyki to restauracja otwarta w 2015 roku, na początku gastronomicznego boomu. Po wcześniejszych kilku latach działalności w Smolcu jej właściciele postanowili przenieść się do Wrocławia i rozpocząć działalność na parterze najwyższego budynku w kraju, Sky Towera. W tamtym czasie wydawało się, że lokalizacja należy do najbardziej prestiżowych, i o ile na początku rzeczywiście tak było, to popularność tego miejsca malała z roku na rok, a kolejne restauracje – z Dinette na czele – przenosiły się gdzie indziej.

W Alyki przygotowywano potrawy inspirowane podróżami właścicieli, dlatego w kolejnych kartach przewijały się kulinarne motywy z różnych stron świata. Pojawiały się smaki polskie, hiszpańskie, włoskie czy nawiązujące do różnych kuchni azjatyckich. W ostatnich latach o Alyki najgłośniej robiło się przy okazji festiwalu kulinarnego Restaurant Week, w którym restauracja była nagradzana przez gości. Przed lata szefem kuchni był tutaj Przemysła Błaszczyk, a w ostatnim okresie Tomasz Żakieta.

Zgodnie z informacjami w social mediach, Restauracja Alyki działa do 4. czerwca 2023.

Spodobał Ci się mój wpis? Polajkuj go, udostępnij, a po więcej zapraszam na Instagram oraz fanpage i TikTok. Używajcie naszego wspólnego, wrocławskiego hasztagu #wroclawskiejedzenie