fbpx
15.1 C
Wrocław
piątek, 29 września, 2023

Gastro Miasto – co zjeść na Bulwarze Dunikowskiego? (14-16.07)

W dniach od 14 do 16 lipca odbędzie się druga tegoroczna edycja kulinarnej imprezy Gastro Miasto. Na Bulwarze Dunikowskiego ustawi się ponad 20 jedzeniowych wystawców, stoiska lokalnych browarów oraz winnic. 

Gastro Miasto

Kiedy? 14-16 lipca

  • piątek od 16 do 24
  • sobota od 12 do 24
  • niedziela od 12 do 21

Gdzie? Bulwar Dunikowskiego

CO ZJEŚĆ?

Wrocławska streetfoodowa czołówka pojawi się na klimatycznym Bulwarze Xd. Oczywiście mocno reprezentowana będzie Azja. Yamamoto Matcha&Food w kooperacji z Izakaya przygotuje onigir, Yatta Ramen oczywiście swoje kanapki i konkretne zupy. Sushi Corner skręci świeże rolki sushi, a Thali pięknie pachnące indyjskie potrawy. W Solleim zjecie koreańskie KFC, a smaki z tego samego kraju pojawią się również i Chingu Korean Streetfood w postaci kubełków. Tajskie smaki ogarnie natomiast Woo Thai.

Co słodkiego? Oczywiście lody od Krasnolóda, a jeśli Waszym dzieciom zachce się czegoś bardziej konkretnego i mocno kojarzącego się z wakacjami, idźcie do Gofreak na gofery!

Swoje kanapki z pastrami przywiezie leszczyńska ekipa Pastrami Summer Barbecue, a restauracja CRAFT zaprezentuje sezonowe smaki – chłodnik, bajgla ze śledziem i tatara. Nie zabraknie również klasyki polskiego streetfoodu – zapiekanki ogarnie team Elo Mordo, frytami zajmie się Gruba Panda. Z innych smaków, mocno reprezentowany będzie Meksyk. TAK-os. Mexicanstyle wysmaży tytułowe tacos, a Papi Chulo swoje autorskie specjały.

Będzie również Panzerotto ze smażoną wersją pizzy, Pampa Empanadas z argentyńskimi pierożkami oraz Tost. z różnorodnymi tostami.

CO PIĆ?

Podczas drugiej edycji zadebiutują dwa dolnośląskie browary – świetnie kojarzony we Wrocławiu Browar Stu Mostów oraz trzebnickie Cztery Ściany. Również według klucza geograficznego wybierano wystawców winnych. Wino poleje się m.in. z auta Winetruck, gdzie swoje trunki podają właściciele winnic Moderna oraz Agat, a poza tym gośćmi będą Winnice: 55-100, Niewinne Pole oraz Michlewicz. Pojawi się również ekipa produkująca ciekawy Cydr Radosny.

KONKURS

W związku z weekendową imprezą, mam dla Was niespodziankę, a dokładniej konkurs. Organizatorzy Gastro Miasto przekazali mi do dyspozycji 10 podwójnych zaproszeń na jedzenie. Co zrobić, aby wygrać jeden z tych bonów, umożliwiających zjedzenie w jednym z miejsc? Wystarczy w komentarzu pod tym postem na Facebooku napisać z kim i co zjecie w weekend z Gastro Miasto.

Konkurs trwa do godziny 14.00, w piątek 14. lipca

Wpis powstał w ramach płatnej współpracy z Gastro Miasto