Mania Smaku – najlepsza opcja z dowozem


Stosunkowo niedawno pisałem Wam o mojej wizycie w niewielkim lokalu Manii Smaku na Ślężnej, kiedy podczas festiwalu pizzy próbowałem ich specjałów. Przeżycie całkiem ciekawe, pomimo tego, że staram się unikać nadmiernych ilości pizzy. Ogólnie, z wszelkiego rodzaju pizzeriami są dwa podstawowe problemy – niska jakość i przewidywalność. W 99% takich przybytków zestawienia smakowe pizzy wyglądają identycznie, a wzorowane na włoski specjał placki smakują co najwyżej przeciętnie. Tym bardziej ucieszyłem się, kiedy Mania Smaku otworzyła swój drugi lokal bliżej mojego miejsca zamieszkania, a konkretnie na Krzywoustego. Głupio byłoby nie skorzystać z takiej okazji w momencie, kiedy mieliśmy w domu małą imprezę na kilka osób, nikomu nie chciało się gotować, a na stole stało piwo, do którego pizza niewątpliwe pasuje swoim niezobowiązującym klimatem.

Z Manii Smaku zamawiamy dwie pizze – moją ulubioną Rusałkę (29 zł) oraz margheritę (15 zł), obie w wersji dużej, choć nie największej, bo jest jeszcze rozmiar XXL. Dowóz na Zakrzów to kolejne 4 zł. Dowóz, który działa bardzo sprawnie, dzięki czemu przesyłka trafia do nas po około 30 minutach, co jest wynikiem więcej niż zadowalającym.

Pierwsza sprawa – pizza na miejscu na pewno smakuje lepiej, to niewątpliwe, głównie ze względu na ciasto, które jest bardziej chrupiące i sztywne, ale tym oczywiście Ameryki nie odkrywam, wiadomo od zawsze. Mimo to, Rusałka po prostu rozbija bank. Połączenie boczku, białej kiełbasy, cebulki, szczypiorku i farszu do pierogów ruskich wygląda mi na najlepszy zestaw na pizzy, jaki może się zdarzyć. Mocno pieprzne połączenie twarogu i ziemniaków nadaje charakteru, podpieczony bekon podkręca smak, a śmietanowy sos zapewnia gładkość. Włosi mogliby się złapać za głowę widząc taką pizzę, ale to coś najlepszego, co może zdarzyć się w pizzy na dowóz.

Margherita łączy w sobie to, co powinna – lekkość, cieniutkie ciasto, nieprzeszkadzający, lekko słodki sos i nieprzesadną ilość sera. Swoje robi także odpowiednio wypieczony placek – cienki w środkowej części, bardziej puszysty na rantach i z charakternymi, dostarczającymi delikatnie palonego aromatu fragmentami na zewnątrz.

Mania Smaku na spokojnie staje się moim faworytem wśród pizzerii dowożących pizzę do domu. Dobrej jakości składniki, ciekawe, nieoczywiste połączenia smakowe i ciasto, które niewiele traci podczas dowozu. Jeśli zamawiać pizzę na dowóz, to zdecydowanie z Manii Smaku.

Mania Smaku

Krzywoustego 87 B

FB

Total 24 Votes
12

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments