24.9 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Ciao Pizza, czyli smaczna pizza na dowóz

Weekend, wieczór, lenistwo – te trzy sprawy zadecydowały o tym, że naszą sobotnią kolacją została pizza. Jako że rejon, w którym mieszkamy nie obfituje w nadmiar opcji gastronomicznych, postanowiliśmy sobie nieco pomóc i skorzystać z aplikacji PizzaPortal.pl, dopasowującej lokalizację do oferty lokali.

Szybki przegląd pizzerii, wybór najlepiej pasującej i można zamawiać. Tym razem postawiliśmy na Ciao Pizza, a więc pizzerię mieszczącą się w Kiełczowie, tuż za granicami miasta. W menu znajdują się zarówno pizze, jak i makarony oraz sałatki, ale my decydujemy się na tą pierwszą, na cienkim cieście.

Żona zamawia Capriciosę, ale zmienia szynkę na łagodne salami. Ja wybieram Inferno, obie w średnim rozmiarze.

pizzaportal 3 pizzaportal 1

Szybka akcja, płacimy przez internet w sumie 62,30 zł za dwie pizze o średnicy 40 cm na cienkim cieście plus dowóz. Czas oczekiwania – godzina, został wypełniony właściwie co do minuty. Tuż przed 20.00 otrzymujemy nasze zamówienie.

pizzaportal 4

Już po rozmiarze opakowania można było stwierdzić, że chyba przesadziliśmy z rozmiarami.

pizzaportal 9 pizzaportal 8Pizze dojechały gorące, za co wielki plus dla Ciao Pizza. Inferno, czyli sos, ser, pieczarki i pikantne salami. Ogromny placek z bijącym od pierwszej chwili po otwarciu aromatem salami. Cieniutkie ciasto, nieprzesadnie wiele sera i bardzo uczciwa ilość salami oraz pieczarek, a wszystko posypane ziołami.

Bardzo smaczna pozycja z cienkim, ale trzymającym wszystkie składniki, dobrze wypieczonym ciastem.

pizzaportal 7

Świetne salami, które nadało całości charakteru. Ostre i wyraziste, a do tego wyczuwalne, grubo pokrojone pieczarki.

Mogłoby się wydawać, że żona zamówiła niemal identyczną pizzę, ale to tylko złudzenie. Jej Capriciosa, a więc pieczarki salami, oliwki i papryka, nie była przede wszystkim tak ostra, bardziej delikatna.

pizzaportal 12 pizzaportal 10

Ta pozycja okazała się bardziej wyważona, z dobrze uzupełniającymi się smakami. Sporo składników, dobrej jakości i ponownie świetne ciasto. Rzadko udaje się trafić na ofertę restauracji z pizzą na dowóz, w której ciasto jest cienkie, ale zjadliwe po przywiezieniu. To z Ciao Pizza wypada bardzo dobrze, nawet po pobycie w pudełku nie traci swoich walorów. Jest sprężyste i chrupkie od spodu, a przy tym nie za grube.

W weekendy, do alkoholu, standardowo zamawialiśmy zazwyczaj Pizzę Station, ale przy kolejnej okazji na pewno dwa razy się zastanowimy. Ciao Pizza wydaje się być bardzo dobrą opcją, także przy zamawianiu na dowóz. Pyszne ciasto, duży wybór w menu, smaczne składniki – to wszystko sprawia, że ponownie zaczynam wierzyć w sens zamawiania pizzy bez konieczności wychodzenia z domu.

ranking3

Ciao Pizza

ul. Wrocławska 33, Kiełczów

facebook.com/Ciao-Pizza