11.9 C
Wrocław
sobota, 30 września, 2023

Wrocławski Festiwal Burgerów z QPONY – relacja

Osoby czytające blog regularnie, pewnie wiedzą jakie mam podejście do wszelkiego rodzaju nowych burgerowni, próbujących załapać się jeszcze na ostatnie tchnienie burgerowego boomu. Dlatego też z zaciekawieniem przyjąłem informację o Wrocławskim Festiwalu Burgerów, organizowanym przez aplikację qpony.pl w pierwszej połowie grudnia. Z zaciekawieniem, ale i jako uważny obserwator, bo tego typu imprezy nie dość, że stanowią dobrą okazję do zjedzenia czegoś w promocyjnej cenie – tutaj znajdziecie wszystkie zniżki oferowane przez qpony.pl, to jeszcze dobrze weryfikują słabszych graczy na rynku.

W sumie w trwającym od 5 do 18 grudnia Wrocławski Festiwalu Burgerów udział bierze 26 lokal, w tym np. cztery Pasibusa, tak uznane marki jak The Winners, Burger Love czy Soczewka. Pokrótce, akcja nie jest skomplikowana – możecie zjeść burgera w wybranym przez siebie miejscu, pokazać kupon rabatowy w aplikacji qpony.pl i skorzystać ze zniżki. Promocje są różne – w jednym miejscu to 15% rabatu na konkretnego burgera, w innym 20% na całe zamówienie, a jeszcze gdzie indziej dodatki do kanapki otrzymujecie gratis. Osobiście skorzystałem w sumie z trzech opcji, w trzech różnych lokalach. Na początek wyruszyłem do miejsca, które od samego początku jego istnienia uważam za wrocławski burgerowy wyznacznik. Soczewka oferuje w aplikacji qpony darmowe frytki lub sałatkę do zamówionego burgera. Decyduję się na Pastrami Burgera (26 zł), jednego spośród dwunastu dostępnych w karcie. Znajdują się w niej propozycje wege, tradycyjne, z szarpaną wołowiną czy kurczakiem. Mój wybór to solidna porcja soczystej, grubomielonej, aromatycznej i różowej wołowiny, zamkniętej w pszennej, dość puszystej bułce. Pieczywo gigantycznych rozmiarów, przez co ugryzienie burgera, nawet po odpowiednim ściśnięciu, do najłatwiejszych nie należy. Całość jednak tylko potwierdza moje wcześniejsze zdanie – Soczewka robi najlepsze burgery w tym mieście, a dodatek wyrazistego pastrami w połączeniu z pojawiającym się gdzieś w tle sosem rozmarynowym, po prostu podbiło moje serce. Świetne zestawienie, wysoka jakość. Jeśli byłbym zakochany w burgerach, to chciałbym je jeść w Soczewce codziennie. Gratisowe frytki z krążkami cebuli w panierce stanowią jedynie uzupełnienie, a jeśli zjecie całą porcję do końca, to należy się Wam wielki szacunek. Mój żołądek nie dał rady.

Moje wizyty w festiwalowych lokalach rozpocząłem od osobistego lidera, więc poprzeczka dla kolejnych miejsc została ustawiona naprawdę wysoko. Burger Love (16 zł) to jeden z ulubionych burgerowych lokali mojej żony. Wpadliśmy na szybko – wiadomo, że nie jest to miejsca na zbyt długie posiadówki, zamówiliśmy, otrzymaliśmy burgera, a pokazując aplikację, także 20% rabatu. Irish Burger trochę rozczarowuje nieroztopionym cheddarem, ale jak zawsze silną stroną jest soczysta, różowa wołowina. Proste składniki, przyzwoita, dobrze łącząca wszystko bułka, może bez wielkich zaskoczeń i efektu wow, ale w tej cenie, to ciekawa opcja dla osób lubiących burgery.

Z Rock Burger miałem sposobność zetknąć się kilkukrotnie, raz było lepiej, raz gorzej, ale niezmiennie kupuje mnie ten rockowo-muzyczny klimat wewnątrz. Spójny jest koncept, nazwy burgerów i kanapek, a także płynąca z głośników muzyka. W lokalu na Szewskiej z kuponem aplikacji qpony otrzymuję 15% rabatu na burgera. Burgera o jakże zaskakującej nazwie – Rock Burger (19 zł), tyle że w wersji nie z 250 g wkładem. Wybieram mniejszą opcję, do tego frytki, czekam kilkanaście minut, po których na drewnianej desce trafia do mnie cały zestaw. Roztopiony tym razem cheddar, karmelizowana słodka cebulka, pomidorowy chutney, pikle i przebijający się leciutko sos BBQ, a w mięsie wyczuwalna gorczyca. Interesujące zestawienie, zamknięte w nadającej nieco innego wymiaru, zwartej grahamce. 

Wrocławski Festiwal Burgerów potrwa jeszcze przez tydzień, możecie korzystać ze zniżek w każdym z wymienionych poniżej lokali i cieszyć się szybkim jedzeniem w niższej cenie. 

Lista lokali biorących udział we Wrocławskim Festiwalu Burgerów:

Pasibus Stacja Świdnicka, Pasibus Arkady Wrocławskie, Pasibus Przystanek Kliniki, Pasibus Dziadzio Arkady, ROCK Burger Wrocław, The Winners Pub, Cztery Jelenie Grill Bar, Soczewka, Burger Love, Droga Mleczna, 66 American Burger, Zjedzburgera, Street Burger, Grillburger, The BIG, Bobby Burger Wrocław, Balkan Burger, Najadacze.pl vegan catering, Rodeo Steakhouse & Grill, Kurna Chata, Cegielnia, Yankęs Grill Bar , Palato Cielo