fbpx
11.9 C
Wrocław
sobota, 30 września, 2023

Jak spędzić smaczny weekend we Wrocławiu (10-12 września)

Co robić we Wrocławiu w weekend od 10 do 12 września? Dzieje się sporo ciekawego. Coś dla siebie znajdą miłośnicy piwa, food trucków oraz pierogów. Smacznego, do zobaczenia na niektórych imprezach!

FAM.FEST 2021

Gdzie: FAM, ul. Kolejowa 14

Kiedy: 10-12. września

Szykuje się mocna impreza pod nasypem. O tym, że FAM, a więc dawna La Famiglia jest mocna w piwa, wiadomo nie od dzisiaj. Właściwie śmiało można powiedzieć, że to wrocławskie TOP 3 po względem jakości piw na kranach. Tym razem jednak głównymi bohaterami będą nie piwa kraftowe z Polski, a… najlepiej zacytuję ekipę spod nasypu:

„Przez 3 dni odwiedzą nas historyczne i rodzinne browary z Frankonii, niemieckiego regionu o największym na świecie zagęszczeniu browarów na kilometr kwadratowy oraz najciekawsze i zaprzyjaźnione z nami małe browary z Czech.
Przez 3 dni będziecie mogli spróbować najlepszych dolniaków”

To jednak nie koniec, bo na dokładkę będziemy tu mieli mały festiwal pysznego jedzenia za sprawą zaprzyjaźnionych z FAM ekip. Pojawią się sąsiedzi z Mercado, będzie Yemsetu, CULTO, Walenty Kania oraz KRASNOLÓD. Całość okraszona zostanie muzyką na żywo, a na koniec, w niedzielę, fani czarnego spotu będą mogli zobaczyć mecz Sparty Wrocław. Na zdrowie i do zobaczenia na FAM FEST 

Festiwal Dobrego Jedzenia i Piwa – Psie Pole

Gdzie: Ryneczek Psiego pola

Kiedy: 11-12. września

Psie Pole z festiwalem food trucków – to się naprawdę dzieje. Co prawda już wcześniej odbyła się jedna z edycji, ale akurat wtedy nie było mnie we Wrocławiu. Tym razem nie będę musiał zabierać całej rodzinki na drugi koniec miasta, aby spędzić dzień w towarzystwie streetowego jedzenia oraz bąbelkowych trunków. Więc tak – na ryneczku Psiego Pola od soboty do niedzieli wystawi się kilkanaście aut z jedzeniem oraz namiot rzemieślniczego Browaru Moczybroda. Co zjeść? M.in. burgery, zapiekanki, azjatyckie noodle, chrupiące kurczaki czy owoce w czekoladzie. Wchodzę w ten temat!

Festiwal Pierogów Świata

Gdzie: plac Nowy Targ

Kiedy: 10-12. września

Tymczasem na Nowym Targu coś dla siebie mogą odszukać miłośnicy pierogów. Cytując:

Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać!

Pierogowy festiwal – to brzmi nieźle.

Piwna rewolucja w Manii Smaku 

Gdzie: Krzycka 1, Racławicka 13, Legnicka 57

Kiedy: 11-12. września

Hasło – każdy kraftowy browar z kranu w trzech lokalach Manii Smaku za 10 zł, brzmi dobrze. Mania od jakiegoś czasu mocno uderzyła w dobre piwa rzemieślnicze, a już w najnowszym lokalu na Krzyckiej totalnie. Sześć kranów, na każdym coś z czołówki polskiego kraftu, to lubię. To chyba pierwszy lokal poza centrum Wrocławia, tak mocno stawiający na dobre, rzemieślnicze piwo na taką skalę. 

Jeśli znacie inne ciekawe wydarzenia odbywające się w ten weekend, piszcie!

Spodobał Ci się mój wpis? Polajkuj go, udostępnij, a po więcej zapraszam na Instagram oraz fanpage. Używajcie naszego wspólnego, wrocławskiego hasztagu #wroclawskiejedzenie