Batat bar, czyli kolejna frytkarnia na Jedności Narodowej


Dzisiaj szybka relacja, z dość przypadkowo napotkanego miejsca. Wielu frytkarni we Wrocławiu nie mamy, ale od niedawna dwie z nich znajdują się na tej samej ulicy, oddalone od siebie o jakieś 300 metrów. Pierwszą, czyli Frytkarnię opisałem wam już jakiś czas temu. Szału nie było, podobnie jak w Fryciarni Amsterdam na Rynku. Na Batat Bar trafiłem kompletnym przypadkiem, ponieważ mieści się on dokładnie naprzeciwko poczty, z której wysyłam codziennie paczki.

Foto -Facebook Batat Bar

Foto -Facebook Batat Bar

W przeciwieństwie do drugiej frytkarni z ul. Jedności Narodowej, Batat Bar specjalizuje się tylko i wyłącznie w serwowaniu frytek.  Menu jest do bólu proste, można zamówić frytki duże i małe, a dodatkowo dobrać jeden z sosów.

batat bar 10

 

Jako że wpadłem przypadkiem, zamawiam na próbę małe frytki z sosem czosnkowym. Płacę 7 zł, a frytki otrzymuję do ręki, bez chwili czekania. Trochę się zawahałem skąd wzięły się te frytki, bo w lokalu nikogo nie było, a frytkownice stały puste. Otrzymałem swoją porcję spod lady, posypałem przyprawą do frytek, która jest jedną z kilku dostępnych na ladzie i mogłem rozpocząć jedzenie.

Batat bar batat bar 8

 

Swoją porcję, wcale nie taką małą, otrzymałem w kartonowym pudełeczku z miejscem na sos. Niestety sosu dostałem za dużo, przez co prawie od razu zaczął wyciekać bokami. Same frytki, mimo że niewyjęte prosto z frytkownicy były chrupkie, fajnie przypieczone, a w środku delikatne.

batat bar 3 batat bar 5

Jak dla mnie dobry pomysł, wykonanie póki co nie idealne, ale w Batat Barze widzę potencjał na najlepszą frytkarnię w mieście. Duży wybór sosów, które przygotowywane są samodzielnie i naprawdę niezłe frytki. Jest jednak jedna rzecz, nad którą należałoby popracować – wielkość frytek. Te, które otrzymałem, były tak malutkie, że ciężko było je chwycić palcami. Zrobiłem porównawcze zdjęcie z ziarenkiem słonecznika, które akurat miałem pod ręką. Ta prześwietlona rzecz obok ziarenka to frytka. Oczywiście nie wszystkie były tej wielkości, zdarzyły się i większe, ale ponad połowa to były takie ścinki.

bata bar 11

Nie wiem jak wy, ale ja lubię konkretne, dość grube frytki, które spokojnie można zjeść rękami i zamoczyć w sosie. Ogólnie jednak Batat Bar wypadł na plus, głównie ze względu na szybkość działania, smaczny sosik i dobre frytki. Wpadki są zdecydowanie do poprawy.

Batat Bar

ul. Jedności Narodowej 62

https://www.facebook.com/batatbar

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments