Petra Gyros, czyli najlepszy gyros


Petra Gyros to miejsce niemal kultowe dla wszystkich wielbicieli gyrosa. Muszę jednak uderzyć się w pierś i przyznać, że nieco przeze mnie pominięte, bo ostatni raz zawitałem na ul. Legnicką dobrych kilka lat temu. Przy każdym temacie związanym z kebabami/gyrosami w komentarzach pojawiało się mnóstwo próśb o relację właśnie stamtąd. Niestety zazwyczaj nie jest mi po drodze, żeby zawitać w ten rejon miasta, ale spiąłem się i w końcu wpadłem, w sobotę, w porze obiadowej, podczas największego obłożenia.

Petra gyros 1

Lokal właściwie od lat wygląda tak samo, menu raczej także nie uległo zmianie, a stała jest jeszcze jedna rzecz – tłumy. Znalezienie wolnego stolika graniczy z cudem, kolejka sięga do drzwi wejściowych, ale co ważne, obsługa działa niezwykle sprawnie, a swoje danie otrzymujemy bardzo szybko.

petra gyros 2 petra gyros 3

Całość menu opiera się na daniach z kurczakiem w roli głównej. Możemy zamówić zestaw na talerzu, w tortilli, picie, a także kotleta drobiowego. Kiedy przyszła moja kolej, zdecydowałem się na zestaw z gyrosem za 16 zł. Otrzymałem numerek i czekałem.

petra gyros 7

Miałem to szczęście, że mogłem dosiąść się do mniejszego stolika,przy którym siedziała tylko jedna osoba. Numerek dziesięć wywołano przez mikrofon i mogłem odebrać swoje danie.

petra gyros 4 petra gyros 5 petra gyros 6

Porcja gigantyczna, ale obok dużej ilości frytek na talerzu znalazło się właściwie tyle samo mięsa. Do tego porcja surówki z białej kapusty, a całość została zalana sosem czosnkowym. Jak smakowało? Wyśmienicie. Frytki standardowe, z mrożonki, surówka  specjalnie nie powaliła mnie na kolana, okazała się nieco za mdła, ale głównym bohaterem tego obiad było mięso. Świeżo ścięty kurczak z jednego z trzech na okrągło działających piecyków, doskonale doprawiony. Mięso było delikatnie słone i lekko ostre, a przede wszystkim soczyste, bez wysuszonych kawałków. Po prostu idealnie wypieczone. Lepszego gyrosa w naszym mieście nie miałem okazji jeść.

Nie przedłużając zbytnio, mogę tylko żałować, że w ostatnich latach tak zlekceważyłem Petrę. Gyros jest świetny, ceny w stosunku do wielkości porcji bardzo przyjazne, a długą kolejkę także da się przeżyć, zwłaszcza w oczekiwaniu na tak dobre jedzonko.

Petra Gyros

ul. Legnicka 72

petra-gyros.pl

Click to add a blog post for Petra Gyros on Zomato

Total 5 Votes
3

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments