Sorrento Ristorante, czyli dobra pizza z dowozem


Ostatni tydzień upłynął mi na zamawianiu jedzenia z dowozem. Niestety, zostałem w pracy sam, reszta ekipy pojechała na ferie. Jako że nie za bardzo mogłem wyjść, sytuacja zmusiła mnie do poszukania ciekawych opcji, których -jak pokazuje rzeczywistość – niestety brakuje. W dowozach króluje pizza, więc niechętnie, ale jednak, raz postąpiłem do bólu standardowo i zamówiłem włoski specjał. Wybór padł na Sorrento Ristorante, a pomogli mi w nim czytelnicy bloga na fanpage’u, podpowiadając, że pizzę z tego miejsca zdecydowanie warto zamówić.

Na Facebooku sprawdziłem menu, zadzwoniłem, poprosiłem o Diavolo i pozostało mi czekać. Zresztą, jak się okazało, dość krótko, bo po 35 minutach pudełko z jedzeniem wylądowało w moich rękach.

sorrento 9

Całość, łącznie z dowozem, kosztowała mnie 21 zł. 17 zł za pizzę, 4 zł za dowóz. Płacę i szybko zabieram się za jedzenie.

sorrento 6

Diavolo, czyli ser, papryczka jalapeno i salami. Moje dotychczasowe przygody z pizzą na cienkim cieście w dowozie zazwyczaj kończyły się kompletną klapą, przez co także i na tą spojrzałem z lekkim zaniepokojeniem.

Obawy okazały się jednak bezpodstawne – ciasto było cienkie, ale idealnie wypieczone, chrupiące od spodu, no i z grubszymi brzegami. Składników raczej nikt nie żałował, było ich naprawdę sporo, a do tego smakowały. Salami idealnie przypieczone, niewielka ilość sera doskonale się ciągnęła przy każdym gryzie, a mógłbym się przyczepić tylko do ostrości jalapeno. Jedynie lekko przebijała się przez resztę dodatków. Co ważne, delikatnie pomidorowy sos z ziołowym posmakiem był wyczuwalny jedynie w tle, dzięki czemu pizza nie sprawiała wrażenia suchej.

Sorrento 1 sorrento 2 sorrento 4 sorrento 5 sorrento 8

Pizza z Sorrento Ristorante wypadła bardzo okazale, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że było to zamówienie na dowóz. Dobre składniki, świetne ciasto, a i zamówienie dotarło bardzo szybko i ciepłe.

Ceny w Sorrento wyglądają dość standardowo, istnieje możliwość wyboru mniejszej lub większej pizzy, a poza tym w menu znajdują się jeszcze makarony i pasty oraz… burgery, tak, wszechobecne burgery.

Sorrento Ristorante

ul. Komuny Paryskiej 10

facebook.com/SorrentoRistoranteWroclaw

sorrento-ristorante.pl

 

Przy okazji przypomnę także, że Wrocławskie Podróże Kulinarne biorą udział w konkursie na Blog Roku 2014. Aby pomóc nam w zajęciu jak najwyższego miejsca, wystarczy wysłać jednego SMS-a o treści E11172 pod numer 7122. Wartość SMS-a to 1,23 zł, a dochód zostanie przekazany na Fundację Dzieci Niczyje.

socialImgUn

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments