24 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Restauracja Sycylia, czyli niespodziewana przygoda z burgerem

Jeśli już decydujemy się na zjedzenie czegoś w galeriach handlowych, zazwyczaj wybieramy sprawdzone, wcześniej wypróbowane miejsca, jak choćby ostatnio we French Connection. Zaraz obok naleśnikarni na drugim piętrze Renomy znajduje się Restauracja Sycylia, która moją uwagę zwracała do tej pory głównie swoim naprawdę dobrym stylem prowadzenia profili w social media. Trafiliśmy tam w weekend, a szybka wizyta miała mi wynagrodzić czas poświęcony wcześniej na zakupy, których – delikatnie mówiąc – nie znoszę. Sycylia, więc na myśl nasuwa się skojarzenie z daniami włoskimi i, owszem, znajdują się one w menu w przeważającej większości, ale duża tablica przed wejściem informuje o dostępnych burgerach, zarówno w wersji z wołowiną, jak i wege. Postanowiliśmy sprawdzić jak smakują.

Wielkiego wyboru nie ma, więc zamawiamy oczywiście wersję mięsną z dodatkami, sądząc po ich składzie, mającymi stanowić bardzo luźne nawiązanie do profilu restauracji. Cena – 25 zł, zamawiamy i czekamy, rozsiadając się przy stoliku pokrytym kraciastym obrusem. Po około dwudziestu minutach pani kelnerka przynosi talerz ze sporych rozmiarów burgerem.

IMG_5268 IMG_5269 IMG_5270Burger z ogórkiem kiszonym, cebulą, rukolą, sosem pomidorowym i rukolą. Świetne pierwsze wrażenie robi wypiekana codziennie na miejscu bułka. Puszysta, ale nie za sucha, idealnie przypieczona z zewnątrz. Dodatki mocno standardowe, a włoski akcent stanowią rukola i relish pomidorowy, delikatny, nienarzucający się specjalnie.

IMG_5271Na sam koniec najważniejsze, czyli mięso. Jest zaskakująco porządnie przyprawione, bardzo wyraziste, choć niestety przeciągnięte, ale zarazem na szczęście jeszcze soczyste, na potwierdzenie czego wypływające na talerz liczne soki.

Zestawienie smaków jest proste, ale sprawdza się więcej niż przyzwoicie, zwłaszcza jak na miejsce, niespecjalizujące się w burgerach. Wpadką na pewno jest przesuszenie mięsa, wielkim plusem bułka, jedna z lepszych jakie miałem okazję spożywać w zestawieniu z wołowiną. Może i burger w Restauracji Sycylia nie rzuca na kolana, ale jest przyzwoity i godny polecenia, zwłaszcza w ciągu trzeciej godziny zakupów, na które zaciągnie nas żona.

ranking3

Restauracja Sycylia

Świdnicka 40, Renoma

facebook.com/sycylia