24.9 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Pizzeria Muzyczna, czyli bardziej disco polo niż dobry rock

Za każdym razem, kiedy najdzie mnie ochota na pizzę z dowozem, lub po prostu nie mam chwili, aby gdzieś wyskoczyć na obiad, pojawia się dylemat – wybrać znaną miejscówkę czy coś nowego. Pizzę z Pizzerii Muzycznej już kiedyś jadłem, wielkich zachwytów nie było, ale i tragedii też. Pamiętałem jedynie o naprawdę szybkiej dostawie, co w tym momencie przechyliło szalę na ich korzyść.

Przejrzałem szybko menu, które uległo pewnym korektom od mojego ostatniego spotkania z tą pizzerią, a ilość pozycji wywołała we mnie lekkie zdenerwowanie. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na średnią pizzę, oczywiście nazwaną tutaj dużą, podzieloną składnikami na pół. Jedna to typowa klasyka – chillout z pieczarkami i serem, z kolei druga – hard rock z cebulą i papryczkami pepperoni. W pierwotnej wersji ta druga pozycja zawiera także mięso, ale zrezygnowałem z niego. Z mięs na pizzy przyjmuję jedynie salami.

zdjecie 1 zdjecie 2 (1)

Przesyłka ponownie zjawiła się ekspresowo. Fakt, że kartonik z moim obiadem miał do przejechania jedynie kilka ulic, ale mimo to 25 minut to wynik więcej niż dobry. Po otwarciu dociera do mnie uderzenie gorąca, a i całkiem przyzwoity aromat.

Od początku niepokoją mnie jednak nadmiernie poprzypalane na brzegach fragmenty ciasta, w których sos miesza się z serem. Po pierwszych kęsach stwierdzam , że za bardzo drażnią mnie dwie rzeczy – zbyt suche ciasto i potworna ilość suchych ziół, które wylądowały na placku. Tak naprawdę dalsza rozmowa o smaku traci w tym miejscu sens, bo to głównie oregano wybija się na czoło i nie dopuszcza do głosu innych składników.

Sporo jest sera, do tego przyjemnie się ciągnie, a po kolejnym kawałku dociera do mnie dlaczego ciasto sprawia wrażenie przesuszonego. Nie jestem wielkim fanem nadmiernej ilości sosu, ale w tym przypadku niemal cały wylądował na zewnętrznej części pizzy, przez co jej środkowe fragmenty trzeba było mocno popijać.

zdjecie 3 (1) zdjecie 4 zdjecie 5 (1) zdjecie 5

Pizzeria Muzyczna nie staje w jednym szeregu z Wicar’s, Sorrento Ristorante i Taorminą. Może i nie ma dramatu, ale zbyt duża liczba niedociągnięć sprawia, że tych 19 zł nie uznaję jako najlepiej wydanych pieniędzy na jedzenie z dowozem. 

ranking3

Pizzeria Muzyczna

ul. Jedności Narodowej 122 a

facebook.com/PizzeriaMuzyczna
Springer Pizzeria Muzyczna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato