11.9 C
Wrocław
sobota, 30 września, 2023

Nowe restauracje we Wrocławiu – czerwiec 2016

Wrocławski boom gastronomiczny nie ustaje. W czerwcu otworzyły się 23 nowe miejsca, w tym kilka naprawdę ciekawych konceptów. Co ważne – w zestawieniu nie ma żadnej burgerowni, co nie zdarzyło się od dawna, są za to perełki w postaci Dinette, Brylantowej 16 czy Niezłego Dymu. Dzieje się i oby tak dalej.

Nowe restauracje we Wrocławiu – 2014

Nowe restauracje we Wrocławiu – styczeń i luty 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – marzec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – kwiecień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – maj 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – czerwiec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – lipiec 2015

Najlepsze restauracje we Wrocławiu – sierpień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – wrzesień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – październik 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – listopad 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – grudzień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – styczeń 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – luty 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – marzec 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – kwiecień 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – maj 2016

Brylantowa 16 – niezwykle przemyślana restauracja otwarta przez znaną wrocławską blogerkę – Agatę Anioł. Hasłem przewodnim ołtaszyńskiej restauracji jest Kuchnia Emocjonalna. Oddaje ono dokładnie to, czego możecie spodziewać się wewnątrz. Cudny wystrój, sezonowe menu i hit – przygotowywane na miejscu świeże makarony. Lećcie tam czym prędzej, nie próbowałem jeszcze osobiście, ale ręczę za smak.

Brylantowa 16 | FB

Mumbai Lunch Box – właściciel food trucka Spoko Bus nieco zmienił koncepcję i w niewielkiej budce przy Hali Strzegomskiej otworzył Mumbai Lunch Box, a więc bar z indyjskim jedzeniem, nastawiony głównie na zamówienia telefoniczne.

Strzegomska 206 | FB

Niezły Dym – ekipa Happy Little truck zrobiła kolejny krok w rozwoju marki, otwierając lokal stacjonarny. Nazwa jest inna, sposób przygotowywania pizzy i jej smak dokładnie taki sam jak w aucie. Absolutnie genialna pizza w samym centrum miasta.

FullSizeRender (2)

Plac Teatralny 1 | FB | relacja na WPK

Dinette – sąsiedzi Niezłego Dymu wystartowali kilka tygodni wcześniej i od samego początku zachwycili swoich klientów. Koncept znany ze Sky Towera, tylko w skali makro, łączący w sobie Di, Dinette oraz miejsce, w którym wieczorem możecie napić się drinka. Nowe Dinette ledwo wystartowało, a już stało się klasykiem. 

FullSizeRender

Plac Teatralny 8 | FB | relacja na WPK

Bratwursty Teki – pierwszy franczyzowy lokal Bratwurstów, otwarty w miejscu, w którym wcześniej funkcjonowało Mercado Latino. Franczyza niesie za sobą spore ryzyko, ale znając podejście właścicieli Bratwurstów, nie powinno być kłopotów.

Wróblewskiego 31 | FB

W kontakcie – miejsce, które zauroczyło mnie od pierwszego momentu. Cudowna właścicielka, genialny hummus i prawda bijąca z każdego kawałka W kontakcie. Idealny pomysł i doskonałe wykonanie.

IMG_7471

Polaka 12/1 b | FB | relacja na WPK

Frytki+sos – na nadmiar frytkarni we Wrocławiu nie narzekamy, a ta najnowsza, choć w sumie z nie najgorszymi frytkami, jednak nie spełniła moich oczekiwań. Marzy mi się miejsce, w którym ktoś będzie robił proste, domowe frytki. 

IMG_7683

Św. Antoniego 14 | FB | relacja na WPK

Wagon nr 5 – malutka restauracyjka powstała w miejsce pizzerii Crudop. W menu misz masz – pizza, kanapki, sałatki, lunche. Głównie pod studenta.

Curie-Skłodowskiej 4 | FB

Taverna Akropolis – nowe stare miejsce, znane od niemal 20 lat, tyle że z wcześniejszą lokalizacją na Placu Solnym. Typowe greckie dania, owoce morza i ciekawie wyglądające potrawy z grilla.

Rynek 20/21 | FB

Lato – food truck, w którym zjecie pierogi. Najzwyklejsze na świecie pierogi, choć ciężko ich złapać we Wrocławiu ze względu na ciągłe przemieszczanie się po imprezach.

FB

Odra-pany – klimatyczne miejsce nad samą rzeką. Plaża, muzyka, kino na świeżym powietrzu i pizza oraz przede wszystkim strefa pełnego luzu. Jedno z ciekawszych miejsc, jakie powstały ostatnio we Wrocławiu.

Ks. Witolda 28 | FB

Muss Hummus – pierwszy hummusowy food truck we Wrocławiu, stacjonujący na co dzień przy Zwycięskiej, a w weekendy podróżujący po przeróżnych imprezach. 

Zwycięska 14 a | FB

Gruba Ryba Food Truck – jeszcze jeden food truck, tym razem stawiający na fast food, którego we Wrocławiu niezmiennie brakuje – fish&chips.

Powstańców Śląskich 130 | FB

Pizzeria Si – moda na pizzę z pieca opalanego drewnem ma się dobrze. Pizzeria Si to niewielki lokalik pod nasypem na Bogusławskiego ma szansę wejść do wrocławskiej czołówki.

Bogusławskiego 89 | FB

Ekspresso – coffee truck ustawiony na Placu Społecznym. Kawa, napoje kawowe, kanapki, w sam raz na szybką wizytę w przelocie.

FB

Galata Kebab – wiadomo, jeszcze jeden taki sam kebab w okolicy Pasażu Niepolda.

Ruska 47/48 

Conieco – bar z domowym jedzeniem na Nowym Dworze, który powodzi budzi się z gastronomicznego letargu.

Szwedzka 5 B | FB

Tostruck – jeszcze jeden food truck, który zajął miejsce przy biurowcach na Strzegomskiej. Codziennie tosty w kilku odsłonach. Może bez szaleństwa, ale jako ciekawostkę warto spróbować.

IMG_7419

Strzegomska 42 B | FB

Pierogarnia Momos – prawdziwych pierogarni we Wrocławiu brakuje, więc z zaciekawieniem przyjąłem informację o nowej – Momos, która otworzyła się w sąsiedztwie Shrimp House. Wybór spory, wręcz duży, od ruskich, przez chinkali, aż po momo. 

13557699_505073099682698_640703479901863643_n

Św. Mikołaja 16-17 | FB

Kuźnia Soków – świeże soki owocowe, warzywne, koktajle i ciasta vege naprzeciwko Misia.

Kuźnicza 25/1 a | FB

Nanan – profil Ongolala na Instagramie zna chyba każdy, kto interesuje się kulinariami. To właśnie Justyna Kawiak stoi za cukiernią Nanan i stawiam, że to będzie hicior dla miłośników słodkości.

Kotlarska 32 | FB

Hokus-Pokus – ciekawa knajpka na Przyjaźni, właściwie kawiarnia, z dość klasycznymi opcjami obiadowymi – makarony, pacakes, kanapki.

Przyjaźni 20 | FB

Monster Cook – kuchnia indyjska w nieco streetfoodowej odsłonie, nieoczekiwanym miejscu przy dworcu PKS, ale z naprawdę smacznym jedzeniem.

Joannitów 13 | FB