20.4 C
Wrocław
piątek, 29 września, 2023

Aplikacja Browarek, czyli znajdź swoje piwo w wielkim mieście

Jeśli śledzicie konta bloga na Facebooku i Instargamie, pewnie zauważyliście, że w ostatnim czasie dość mocno zainteresowałem się piwami z mniejszych browarów. Wszystko zaczęło się od Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, podczas którego miałem okazję spróbować specjałów m.in. z Browarów Doctor Brew i Widawa. Od tego czasu dość mocno zgłębiłem temat, sporo się dowiedziałem, no i oczywiście swoje także wypiłem przetestowałem.

We Wrocławiu z każdym miesiącem przybywa sklepów i barów, w których można napić się już nie tylko standardowych piw z Kompanii Piwowarskiej, ale i tych rzemieślniczych. Jeśli idziemy do miasta warto skierować się choćby w stronę Kontynuacji. Niestety nie zawsze istnieje możliwość sprawdzenia w jakim lokalu dostępne jest dane piwo. I nagle bam – z pomocą przyszła mi aplikacja Browarek. Niezwykle przydatna apka na Androida, pozwalająca na znalezienie ulubionego piwa w konkretnym lokalu.

web_hi_res_512

Jak działa aplikacja?

Browarek to aplikacja na telefony z Androidem, która pozwala na wyszukiwanie w pobliskich lokalach konkretnego, ulubionego piwa. Użytkownik może wybrać odległość w jakiej aplikacja ma je wyszukać, w odniesieniu do aktualnej lokalizacji pokazując dystans do poszczególnych miejsc. Baza piw oraz lokali, które posiadają je w swoim asortymencie jest cały czas aktualizowana i żywa, gdyż lokale z dużą rotacją marek piwnych mają możliwość samodzielnej aktualizacji ich asortymentu.

W jakich miastach funkcjonuje Browarek?

Aplikacja jest połączona z mapami Google dzięki czemu jednym przyciskiem zostaniemy pokierowani do interesującego nas lokalu. Aktualnie obsługiwane są lokale we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku, a w najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie kolejnych miast.

Screenshot_2015-07-29-21-24-19-1 Screenshot_2015-07-29-21-24-54-1 Screenshot_2015-07-29-21-25-04-1

Aplikację przetestowałem, sprawdza się naprawdę dobrze. Istnieje możliwość sprawdzenia wszystkich piw dostępnych w danym lokalu, jak i wyszukanie jednego konkretnie interesującego nas piwa na terenie całego miasta. Fajna sprawa, a dzięki Browarkowi znalazłem kilka nowych miejsc, w których mogę napić się swojego ulubionego piwa od Doctora Brew. Browarek na pewno jest ciekawą opcją dla miłośników kraftowych piw, ale i studentów szukających miejsc z jak najtańszym piwem na studencką kieszeń. Trzymam kciuki za rozwój aplikacji, jest jeszcze sporo do zrobienia, ale sam pomysł sprawia, że mogę tylko przyklasnąć.

Kolejne funkcjonalności będą oferowały m.in. interesujące oferty piwne, możliwość wyszukiwania piw całymi browarami oraz bieżące aktualizacje na temat interesujących nas lokali. Niebawem przewidziana jest także zmiana szaty graficznej na bardziej przystępną.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play:

play.google.com/store/apps/details?id=pl.browarekapp.cenypiwa

Wersji na swoje telefony mogą niebawem spodziewać się także użytkownicy systemów iOS i Windows.

Razem z pomysłodawcą aplikacji przygotowaliśmy szybki konkurs, w którym do wygrania będzie jedna kolejka piwa dla pięcioosobowej ekipy w barze Kombinat na Placu Solnym.

Co zrobić, aby wygrać piwo dla siebie i czwórki znajomych? Wystarczy w komentarzu pod tym wpisem dokończyć zdanie: Najbardziej lubię wyskoczyć na piwo do…

Autora najciekawszej odpowiedzi nagrodzimy bonem na piwo w Kombinacie. Konkurs trwa do piątku (31.07) do 23.59. Ogłoszenie wyników dzień później pod wpisem.

EDIT:

Nagrodę otrzymuje Jarek za swoją odpowiedź: „Do oporu”.