20.4 C
Wrocław
piątek, 29 września, 2023

Homs Gyros, czyli dowóz ekspresowy

Jedzenie z dowozem we Wrocławiu kuleje, wiadomo nie od dziś. W końcu ileż można jeść pizzę. Poza włoskim specjałem wielkiego wyboru nie ma, kilka knajpek dowozi burgery, kilka domowe obiady, jeszcze inne kebaby. O kuchnię wyższych lotów ciężko, zresztą nie ma się co specjalnie dziwić, bo mało który szanujący się kucharz zaryzykuje, aby jego starannie przygotowane danie kwitło przez kilkanaście minut w styropianowym pojemniku. Tak więc, kiedy już przychodzi mi wybierać co zamówić, zastanawiam się nad wspomnianą pizzą i kebabem. Niezwykle ważne jest także kryterium czasowe, aby dostawa nie trwała dwie godziny. Zaznaczę tylko, że zamówienie jedzenia z dowozem jest dla mnie ostatecznością, głównie w momentach, kiedy mam mnóstwo pracy i nie mogę wyrwać się ani na chwile z firmy.

Przeglądnąłem na szybko listę lokali oferujących dowóz i wybrałem Homs Gyros&Pizza z Powstańców Śląskich, przypominając sobie, że kiedyś kilku czytelników polecało to miejsce w komentarzach. Cudów się nie spodziewałem, bardziej liczyłem na uczciwy, treściwy i fastfoodowy posiłek. Zamówiłem danie przez portal Pyszne.pl, zapłaciłem od razu, po czym pozostało czekać. Czas operacyjny – 1,15 h.

Rzeczywistość okazała się łaskawsza, a starannie opakowane jedzenie trafiło do mnie – uwaga – po 25 minutach. 50 minut szybciej przed planowanym czasem.

IMG_6815 IMG_6817

Zestaw kebab (15,50 zł), a więc słusznej wielkości danie obiadowe ze ścinanym wołowym mięsem, frytkami i surówką z białej kapusty. Cena uczciwa, danie przyjechało ciepłe, a frytki nierozmokłe, co stanowi standard w większości kebabowni z dowozem. Mięso, wiadomo, standardowe, takie jak choćby w Shukran Kebab. Jak dla mnie bardzo przyzwoite, mocno doprawione i soczyste, momentami z przyjemnie chrupiącą wierzchnią warstwą.

IMG_9859 IMG_9860 IMG_9864

Tortilla kebab lekko przeraża rozmiarami . Za 10 zł otrzymujemy ogromną tortillę, w która zawinięte jest chyba więcej mięsa niż we wcześniejszym zestawie. Mięso dokładnie to samo, pszenna tortilla, a do tego sałata, pomidor, ogórek i sos czosnkowy. Dobrze się to je, na przód zdecydowanie wybija się wyraziste mięso, które na pewno nie ginie pośród niewielkiej reprezentacji warzyw.

IMG_9855 IMG_9856 IMG_9858

Prawdziwym odkryciem jest pita gyros (7,50 zł). W tak niskiej cenie otrzymujemy wyładowany po brzegi aromatycznym mięsem z kurczaka lawasz. Biała kapusta z ogórkiem i pomidorem stanowią tutaj, podobnie jak w przypadku tortilli, jedynie nadające ostatecznego sznytu uzupełnienie. Kurczak jest soczysty, wyrazisty, słono-ostry.

Homs zaskoczył pozytywnie, zarówno szybkością dowozu, jak i naprawdę niezła jakością jedzenia. Oczywiście w swojej fastfoodowej kategorii. Do tego ceny, które świadczą o tym, że nikt nas tam nie kantuje. Jeśli nie macie problemu ze zjedzeniem raz na jakiś czas kebaba, a potrzebujecie jedzenie z dowozem, spokojnie możecie wybrać Homs.

Homs Gyros&Pizza

Powstańców Śląskich 118

facebook.com/HomsGyrosPizza

Homs Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato