11.9 C
Wrocław
sobota, 30 września, 2023

Nowe restauracje we Wrocławiu – maj 2016

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku we Wrocławiu otworzyło się 69 nowych restauracji, barów, kawiarni i food trucków. Wynik imponujący, ukazujący jak wielkim gastronomicznym potencjałem dysponuje obecnie Wrocław. Dzisiaj pora na podsumowanie maja, które te liczby jeszcze tylko podbił.

Nowe restauracje we Wrocławiu – 2014

Nowe restauracje we Wrocławiu – styczeń i luty 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – marzec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – kwiecień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – maj 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – czerwiec 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – lipiec 2015

Najlepsze restauracje we Wrocławiu – sierpień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – wrzesień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – październik 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – listopad 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – grudzień 2015

Nowe restauracje we Wrocławiu – styczeń 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – luty 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – marzec 2016

Nowe restauracje we Wrocławiu – kwiecień 2016

PANda Ramen – czego z ostatnich trendów brakowało we wrocławskiej gastronomii? Na pewno baru z ramenem, ale do czasu. Do czasu, kiedy taki pojawił się na miejsce Gryz.li. PANda Ramen oferuje cztery rodzaje ramenu, dodatki możemy dobierać samodzielnie, poza tym codziennie w karcie znajdują się opcje lunchowe.

IMG_6980

Białoskórnicza 17/18 | FB

Grande Papa – „najlepsza restauracja w mieście” – to cytat z ich Facebooka. Czy muszę coś dodawać? Podziwiam pewność siebie, zwłaszcza, że ciężko dotrzeć choćby do menu restauracji.

Zwycięska 9-23 | FB

Pietro Pan Pizza – nie mogło zabraknąć tego punktu – pizza na dowóz.

Opolska 33 | FB

Burger Bistro – skoro była nowa pizzeria, to czas na burgerownię, w dodatku dziwnie zlokalizowaną, bo w Auchan pośród wszystkich fastfoodowych barów. Kilka osób donosiło mi, że mimo wszystko warto tam wpaść.

Auchan, Bielany Wrocławskie | FB

Surf Acai – food truck, który serwuje koktajle z brazylijskiej jagody Acai, owocowe smoothies oraz zielone koktajle warzywne. W sezonie przemieszcza się pomiędzy Półwyspem Helskim a Wrocławiem.

FB

MAM MOC – Pierwsza we Wrocławiu rodzinna kawiarnia integracyjna, założona przez Asię – mamę niepełnosprawnej Hani oraz Rafała – fizjoterapeutę Hani. Celem jest stworzenie we Wrocławiu przyjaznego miejsca, wychodzącego naprzeciw potrzebom dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Mydlana 1 | FB

Zły Pies – moda na stare fastfoody powraca? Zły Pies to bar z hot-dogami z dodatkiem wołowych kiełbasek.

Kołłątaja 23 | FB

Bulwary Cafe – nowe miejsce na szybką kawę tuż przy wejściu na Wyspę Słodową. Kawa, leżaki, chillout, te sprawy.

Drobnera 1-3 | FB

Trollo Rollo – sąsiedzi Bulwary Cafe poszli za ciosem, otwierając drugi po Sushirolce bar ze streetfoodową wersją sushi. Rolka w rękę i na Wyspę Słodową? Brzmi nieźle.

Drobnera 5 | FB

Food-mania – jeszcze jeden food truck, ale w końcu sezon sprzyja. W ofercie kanapki z pulled pork i pulled beef, a więc te pozycje ze streetfoodowego repertuaru, których na dobrą sprawę we Wrocławiu ciągle jeszcze brakuje. 

Ziębicka 32 | FB

pan.puh food truck – auto stanowiące dokładne odwzorowanie stacjonarnego baru pan.puh. Pierożko baozi i zupy z całego świata.

IMG_6918

FB

Globe Burger – sama nazwa nie jest przypadkowa, a w menu nie funkcjonują jedynie nudne burgery. Każda kanapka to ciekawa podróż do innego świata. Nazwy burgerów mówią wszystko – Herr Golonka, Bratanek (gulasz i placek ziemniaczany!) czy Pozdrowienia z Moskwy (smażony śledź!).

Komandorska 18 | FB

Kurcze Pieczone – franczyzowy lokal wcale nie takiej małej sieci wyspecjalizowanej w podawaniu kurczaka na tysiąc sposobów. Panierowany, w burgerze, pieczony lub z sałatką. Dla odważnych.

Bardzka 1 c | FB

Lody naturalne z Krzyckiej – niemalże legendarne już, choć działające od ledwie roku lody z Krzyckiej zyskały nową lokalizację. Drugie miejsce, w którym dostępne są ich lody, to Oporów.

Al. Piastów 2/1 U | FB

Pieczona Papryka – kolejna, w sumie dość standardowa restauracja z burakiem i kozim serem na przystawkę, łososiem i burgerem na obiad oraz niezniszczalną pizzą. Ok, wnętrze wygląda całkiem nieźle, więc trzeba przynajmniej dać im szansę.

Damrota 33 B | FB

Pho Viet – niektórym studentom brakowało „chińczyka” na Grunwaldzie, no to już mają.

Ładna 1

BON TON – reklamują się jako najtańsza kawiarnia we Wrocławiu, ale czy wrocławianie koniecznie chcą tylko najtańszego?

Łaciarska 29 | FB

Strudlove – cenię sobie takie projekty, bo knajpki ze strudlami we Wrocławiu jeszcze nie było. Strudle na słodko, strudle na słono, serniki, a to wszystko wypiekane na bieżąco na miejscu. Wielkiego hitu nie przewiduję, ale warto sprawdzić jako ciekawostkę.

Św. Mikołaja 12 | FB

ZENKA Cafe – drugi, właściwie bliźniaczy względem menu, lokal właścicieli Central Cafe, tym razem na Nadodrzu. Bajgle grają tu pierwsze skrzypce, a w dodatku otwierają już o siódmej. To nie może się nie udać.

Dubois 41 | FB

MYSTYLE Spot – wstąpić na kawę i deser, wyjść mądrzejszym o porady odnośnie własnego stylu ubierania? Tak w skrócie działa MYSTYLE Spot.

Ruska 11/12 | FB