14 C
Wrocław
wtorek, 26 września, 2023

Wicar’s Pub, czyli smakowita pizza z dowozem

Chyba każdy zna to uczucie – co jakiś czas chce się zjeść najzwyklejszą pizzę, najlepiej z dowozem, żeby nie ruszać tyłka z domu. Oczywiście obecnie nie zdarza się już to tak często jak w trakcie studiów, ale jednak. Dla ułatwienia sobie życia najczęściej używam w takim momencie aplikacji PizzaPortal, w której od razu wyświetlają mi się pizzerie umożliwiające dowóz w moim obszarze. Pod jednym z ostatnich wpisów na Facebooku polecaliście mi dość nowe miejsce na mapie Wrocławia, a więc Wicar’s Pub, mieszczący się na ulicy Piotra Skargi. Pub i pizza? No właśnie, to połączenie początkowo też mi lekko śmierdziało.

Niezrażony pierwszym odczuciem postanowiłem jednak zerknąć na menu, a zachęciła mnie prosta informacja – minimalna kwota zamówienia to 1 zł. Karta właściwie nie różni się niczym specjalnym od pozostałych tego typu miejsc. Pizze dostępne są w dwóch rozmiarach – mniejsza (32-33 cm) i większa (37-38 cm) i, jak informuje strona Wicar’s Pubu – jest wypiekana w piecu opalanym drewnem.

Decyduję się na mniejszą opcję pepperoni (21 zł), szybko przechodzę kolejne kroki w aplikacji, płacę, a na koniec otrzymuję informację, że czas oczekiwania wyniesie 60 minut.

Dostawca przyjeżdża z kartonowym opakowaniem kilka minut przed planowanym czasem, a tuż po otwarciu pudełka, po lokalu, w którym pracuję roztacza się bardzo przyjemny zapach. Mało tego, na widok też nie mogę narzekać. Pizza wygląda bardzo przyzwoicie i świeżo.

IMG_5138 IMG_5140 IMG_5141Na pierwszy rzut oka ciasto wygląda na dość cienkie, jest dobrze przypieczone na bokach, a składniki nie występują w przesadnej ilości. Biorę pierwszy kawałek pizzy do ręki i faktycznie – okazuje się, że ciasto nie jest za grube i delikatnie ugina się pod ciężarem składników.

IMG_5142

IMG_5144Dobry, roztopiony i ciągnący się ser, lekko pikantne salami, no i podkręcające smaki kawałki papryczek. Jest naprawdę dobrze, placek stanowi jedynie dodatek, choć nie mogę stwierdzić, że nie jest ważny. Ma lekko słodkawy posmak, a całość wypada niezwykle pozytywnie. Nie jest za sucho, ani tłusto. Po prostu smacznie, tak jak powinna wyglądać pizza w dowozie. Przyczepiłbym się jedynie to zbyt dużej ilości ziół prowansalskich, ale w końcu to nie wytworna restauracja, a pizza na dowóz, więc można je przeżyć.

Jeśli jesteście fanatycznymi fanami Pizzy Station, ta z Wicar’s Pub raczej wam nie podejdzie. Jeśli jednak lubicie dobrą pizzę, nie będącą standardowym zapychaczem, a macie lenia i nie chcecie ruszać się z domu, zdecydowanie przetestujcie pizzę z Wicar’s. Plus za smaczne ciasto, a także akceptowalne ceny.

ranking4

Wicar’s Pub

Piotra Skargi 18 a

facebook.com/wicarspub

Click to add a blog post for Wicar's Pub on Zomato