14 C
Wrocław
wtorek, 26 września, 2023

La Paryżanka, czyli naleśniki z Magnolii

Niedawna rozbudowa Magnolii sprawiła, że oprócz sieciówek, na piętrze gastronomicznym pojawiły się także trochę bardziej ambitne projekty kulinarne. Vivian sprawdziłem pod kątem śniadań i wypadło więcej niż pozytywnie. Tuż obok, za ścianą, znajduje się z kolei naleśnikarnia La Paryżanka. A że naleśniki pod każdą postacią lubię od dziecka, w trakcie zakupów wpadłem na obiad. Pojawianie się w centrach handlowych restauracji podających coś więcej aniżeli gumowe hamburgery, to w ogóle pewien trend, do którego, obok Vivian, zalicza się także restauracja Włoszczyzna z Renomy. Pozytywny trend, który powinien się rozwijać w dobrą stronę.

IMG_3784 IMG_3792

Menu jest w pełni klasyczne, jak na naleśnikarnię przystało. Są naleśniki na słodko, są także wytrawne. Pozycji sporo, wybór duży, ceny dosyć standardowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalizację.

Nieco zakręcone są kelnerki, które momentami zapominają o konieczności podejścia do stolika po brudne talerze, ale cały proces zamawiania i przygotowywania obiadu idzie wyjątkowo sprawnie. Nawet podczas dużego obłożenia klientów spokojnie można się uwinąć z obiadem w około 30 minut.

Zamawiam zupę dnia – koperkową (8 zł), naleśnika ruskiego (12 zł), a także swoją kompozycję, składającą się z szarpanej wieprzowiny, pieczarek i sera (17 zł).

IMG_3791

Posiłek rozpoczynam od zupy koperkowej. To właściwie taka domowa zupa jarzynowa ze sporą ilością mięsa z kurczaka.  Podana z niewielką bułeczką, trochę niedoprawiona i mocno koperkowa. Bez żadnych szaleństw, ot, tradycyjna zupa, której przydałoby się trochę więcej przypraw.

IMG_3732 IMG_3733

Naleśnik z szarpaną wieprzowiną zwraca swoją uwagę nieco oszczędnym wypełnieniem wnętrza. Złożony w kopertę zajmuje 2/3 talerza, ale farszu, w stosunku do wielkości naleśnika, jest niewiele. Nie zmienia to faktu, że cała kompozycja stanowi ciekawe rozwiązanie, na czoło wysuwa się niezwykle popularna w ostatnim czasie już nie tylko w food truckach szarpana wieprzowina. Delikatne, rozrywające się na włókna mięso nieźle komponuje się w tym wypadku ze słodkawym sosem pomidorowym, wyrazistą goudą i cienko skrojonymi, podkręcającymi smak pieczarkami.

IMG_3786 IMG_3788 IMG_3785

Na koniec pozycja obowiązkowa – naleśnik ruski, a więc z farszem częściej spotykanym w pierogach. Dość grube, ale mięciutkie i sprężyste ciasto skrywa w sobie mieszankę sera, ziemniaków i cebuli. Co ważne, ziemniaki z serem dodane są w proporcjach ok. 50/50, co nie zdarza się często we wrocławskich pierogarniach. Byłoby świetnie, gdyby nie – raz jeszcze – brak odpowiedniego doprawienia. Naleśnikom przydałaby się szczypta soli, nadzieniu ruskiemu nawet spora pieprzu. 

Naleśniki z La Paryżanki, choć nie wypchane farszem do granic możliwości, smakowały mi o wiele bardziej, niż te w rynkowej Madame. Solidnie przygotowane, z dużą możliwością wyboru składników i z doprawianiem do poprawy. Może nie jest to miejsce, do którego specjalnie przyjadę na świetne naleśniki, ale będąc na zakupach w Magnolii raczej nie zawaham się i wdepnę raz jeszcze na naleśniki.

ranking3

La Paryżanka

Legnicka 58, Magnolia

facebook.com/La-Paryżanka