24 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Jedzenie na dowóz – Ciao Pizza

Ilekroć postanowię sobie, że to już koniec, że pizzy z dowozem mówię stanowcze nie, łamię to postanowienie bardzo szybko. Podobnie było i tym razem, choć staram się usprawiedliwiać – w końcu wykańczamy nowe mieszkanie, a do malowania ścian nie od dzisiaj najlepsza jest pizza. O Zakrzowie i magicznej liczbie przynajmniej średnich knajpek opowiadałem już nie raz. Wybór ogranicza się od kilka lat do zaledwie kilku miejsc, a tym razem padł na znaną z wcześniejszych prób Ciao Pizza. Wklepałem Ciao na stronie PizzaPortal.pl, przepatrzyłem dostępne opcje i złożyłem zamówienie, płacąc przez internet. Ta ostatnia funkcjonalność podczas zamawiania na dowóz zazwyczaj przeważa szalę, aby skorzystać z portalu specjalizującego się w tej dziedzinie.

Sam przebieg zamówienia oczywiście błyskawiczny, opłata także, a podawany czas oczekiwania wyniósł 75 minut. Jak się okazało, pizza, a właściwie trzy pizze dotarły nieco szybciej. Dwie o wymiarach 30 cm, jedna 10 cm większa.

IMG_5102

Quattro Formaggi (25,90 zł) w rozmiarze 40 cm, które po otwarciu pudełka bucha mieszanymi aromatami serów, to klasyk, choć nieco podrasowany przez fetę w kostkach, która według mnie na pizzy sprawdza się średnio. Poza tym dobrze współgrają ze sobą pikantna gorgonzola, słony parmezan i kremowa mozzarella. Nieco grubsze, niż ostatnio jest ciasto, ale to ciągle przyzwoity placek na dowóz. Sprężysty, dobrze wypieczony od spodu, bez problemu utrzymujący składniki.

IMG_5104

Vesuvio (18,90 zł) to połączenie pikantnego salami i czarnych oliwek, tworzące bardzo wyrazistą pozycję. Delikatnie piekące salami ciekawie łączy się z delikatną mozzarellą, całość nie jest ciężka, a sama średnica pizzy – 30 cm, wydaje się zdecydowanie wystarczająca dla jednej osoby.

IMG_5107

Z kolei na Greco (17,90 zł) ilość składników jest spora, choć nieprzesadzona. Mamy tu pomidory, fetę, oliwki i cebulę, a wszystko to z niewielką ilością sera i lekko ziołowego sosu. Sporo się dzieje, jest lekko i odświeżająco.

Ciao Pizza nie zawiodła po raz drugi, oczywiście biorąc pod uwagę zamawianie jedzenia na dowóz. Pizza przyjeżdża ciepła, nie jest rozmiękła, ser jeszcze delikatnie się ciągnie. Podstawowe warunki dowozu spełnione, akceptuję.

Ciao Pizza

ul. Wrocławska 33, Kiełczów

facebook.com/Ciao-Pizza