20.4 C
Wrocław
piątek, 29 września, 2023

Kulinarna Majówka 2017 we Wrocławiu

Kalendarz uśmiechnął się do wielu Polaków, umożliwiając zrobienie sobie nawet pięciodniowego odpoczynku od pracy podczas tegorocznej Majówki, która zacznie się już w sobotę 29 kwietnia, a na dobre zakończy 3 maja oczywiście. Gorzej sprawy mają się z pogodą, ale miejmy nadzieję, że słońce pozytywnie nas tym razem zaskoczy. Jeśli nie zwariowaliście do końca i nie wybieracie się do ZOO w trakcie weekendu, podrzucam Wam kilka ciekawych opcji kulinarnych, na to, w jaki sposób można spędzić kilka najbliższych dni.

Wrocław Restaurant Week 2017. Emocje na talerzach!

28 wrocławskich restauracji, od 21 do 30 kwietnia | FB

Jeszcze do niedzieli stolica Dolnego Śląska pozostanie jednym z miejsc na mapie Polski, w którym gości festiwal Restaurant Week. W dalszym ciągu w 28 wrocławskich restauracjach możecie zarezerwować za 39 zł stolik na specjalnie przygotowane na tę okazję trzydaniowe doświadczenie kulinarne. RW trwa od poprzedniego piątku, a dostępne stoliki możecie sprawdzać tutaj – Restaurant Week

Restauracje biorące udział w festiwalu:

Ahimsa, Alyki, Aroma, Art Restauracja i Kawiarnia, Brasserie 27, Cherry Lounge and Restaurant, Dobra Karma, Enjoy Platinum Palace, Grande Papa Restaurant & Bar, Gorące Piece, HINT, Le Chef, Machina Organika, Malarska25, Mango Mama, Mama Manoush, Mlekiem i Miodem, Nigdy Nie Zapomnę, Novo2, Novocaina, Orient Palace, Patio, Restauracja Spichlerz, Szajnochy 11, Taszka, Vertigo, Włoszczyzna, WołaWina

Śladami dawnych browarów i piwiarni

29 kwietnia, od 12.00 | FB

Nie lada gratka dla fanów piwa! VIP Travel Wrocław i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zapraszają na wycieczkę z przewodnikiem śladami dawnych browarów i piwiarni! jedyny taki spacer, w trakcie którego  odkryjecie między innymi Browar Augusta Weberbauera – pierwszy browar w mieście, w którym zastosowano maszyny parowe, Piwnicę Świdnicką – najstarszy i najsłynniejszy lokal piwny Wrocławia, a także poznacie burzliwą historię rodziny Spiżów – założycieli Mini browaru SPIŻ. Spacer zakończycie w Browarze Złoty Pies.

Wycieczkę poprowadzi wrocławski przewodnik i miłośnik piwa – Michał Kaczmarek.

Koszt – 15 zł. W tym momencie zostały już tylko miejsca na godzinę 12.00.

Kiermasz Zdrowej Żywności i Aktywnego Stylu Życia

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, od 1 do 3 maja | FB

Pierwsza impreza w ramach projektu Zielone Punkty Wrocławia, której celem jest promocja zdrowia i aktywnego stylu życia w każdej dzielnicy Wrocławia. Na zielonych terenach Toru wyścigów Konnych na Partynicach odbędzie się m.in. kiermasz zdrowej żywności, mini zlot food trucków, a także cała gama atrakcji dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Śniadanie w Jasnej

Restauracja Jasna, ul. Włodkowica 18 | FB

Po efektownym wejściu na wrocławski rynek gastronomiczny, Restauracja Jasna stawia kolejny krok, ruszając ze śniadaniami. Poranne posiłki dostępne będą od 7 do 10, a w karcie pojawią się dania wytrawne, czyli tosty i jajka w dwóch odsłonach, dla wielbicieli słodkości odlotowe gofry z owocami i bitą śmietaną. W menu znajdziecie też klasykę w postaci talerza z pieczywem, wędliną, serem i pastą jajeczną. Cena zestawu z napojem to 25 zł.

Śniadanie literackie w klubie PROZA

Foto – A. Solnica

Klub Literacki PROZA, ul. Przejście garncarskie 2, 30 kwietnia od 11 do 13 | www

Pozostając w tematyce śniadaniowej, klub PROZA jak co niedzielę organizuje późne Śniadanie Literackie, inspirowane literaturą właśnie. W cenie 25 zł zastaniecie menu inspirowane literaturą: opisami, postaciami czy tytułami książek. Możecie wybrać zarówno ciepłe, jak i zimne przekąski, a nawet desery

Piwnik na Długosza

Browar Stu Mostów, 29-30 kwietnia od 14.00 | FB

Początek długiego weekendu w Browarze stu Mostów to wspólne piwnikowanie na Długosza. Całe patio będzie do dyspozycji – grill i rollbar znajdą się w ogródku, a na kranach podpięte zostaną: SALAMANDER Pale Ale, WRCLW Pils i Hefeweizen. 

Majówka na Słodowej 2017

Wyspa Słodowa, od 1 do 3 maja | FB

Przez pierwsze trzy majowe dni Wyspa Słodowa zamieni się w miejsce pełne atrakcji dla całych rodzin. Odbywać się będą koncerty, powstanie kilka różnych stref, m.in. sportu, rodzinna, zdrowia, ale i smakosza, gdzie swoje specjały serwować będą Tentego Food Truck, Souvlaki Food Truck, Tuk Tuk czy Bike Cafe.