20.4 C
Wrocław
piątek, 29 września, 2023

Jedzenie na dowóz – Przyjaciele i Znajomi

Każdego dnia przemieszczam się kilka razy w okolicach Rond Reagana, dlatego też doskonale znam większość knajpek w tym rejonie, tutaj też najczęściej jem, kiedy mam mało czasu i muszę wpaść na szybko, żeby zaspokoić pierwszy głód. Pośród całej rzeszy barów, food trucków, restauracji, niemal niezauważona przeszła jedna miejscówka – Przyjaciele i Znajomi, mieszcząca się nieco w cieniu Kredki i Ołówka, może nieco na uboczu. Sporo osób wspominało, że samo miejsce jest bardzo przyjemne, ale akurat mnie nie dane było to sprawdzić. Sprawdziłem za to tamtejsze jedzenie, zamawiając poprzez PizzaPortal.pl obiad do pracy.

Nazwa Przyjaciele i Znajomi ma nawiązywać do luźnego, domowego klimatu panującego w tym miejscu, a co za tym idzie menu składa się również z domowych klasyków. W końcu wpadając przypadkowo do przyjaciół częściej trafisz na mielonego, niż foie gras.

Zamawiamy więc właśnie mielonego w zestawie (16 zł), do tego pierś panierowaną ze szpinakiem i serem feta (18 zł) oraz sałatkę z kurczakiem (19 zł). Czas oczekiwania – 45 minut, wydłużył się o kilka kolejnych, ale nie na tyle, żeby musieć interweniować w tej sprawie.

IMG_5615

Panierowana pierś z serem feta i szpinakiem w wersji pieczonej, a nie smażonej. W zestawie frytki oraz surówka z marchewki, a także spora porcja doprawionej ziołami i papryką w proszku, zawijanej piersi z kurczaka. Całość to taka typowa opcja na szybki, sycący obiad, ale poprawnie przygotowana. Miękki i co najważniejsze – jeszcze ciepły kurczak dobrze współgrał z delikatnym szpinakiem i  ziarnistą oraz minimalnie słoną fetą. To zdecydowanie najlepsza pozycja z trzech zamówionych. Może poza frytkami, wzięta wprost z niedzielnego obiadu u babci.

IMG_5619

Kotlet mielony, w menu z puree i surówką coleslaw, dowieziony w identycznym jak pierś z kurczaka zestawieniu, z frytkami i surówką z marchewki. Niedopatrzenie, pewnie niedokładność. Nic to, kotlet mielony w środku soczysty, ze sporą ilością cebuli oraz odpowiednio pieprzny. Minus za wygląd i trochę przesuszoną skórkę. Kolejne danie, gdyby nie te frytki, jakby żywcem wyjęte z domowej kuchni.

IMG_5614

Sałatka w typie – spójrz co masz w lodówce, wrzuć wszystko do miski i wymieszaj. Pieczony, niestety momentami za bardzo przypieczony kurczak, sałata, cebula, ogórek, papryka i pomidor – takie oto zestawienie zostało połączone z nadającym ostrości i wyrazistości sosem musztardowym. Estetyka podania zdecydowanie do poprawy, a i kurczak mógłby być bardziej soczysty. To taka pozycja dla studentów, ogromna, łącząca w sobie elementy, których każdy żak potrzebuje.

Przyjaciele i Znajomi wysyłają łatwy przekaz – zjesz u nas dużo i prosto, bez udziwnień, ale uczciwie. To niewątpliwe dobra opcja dla studentów z niedalekich uczelni, mogących zjeść na miejscu bądź zamówić jedzenie z dowozem. Jedzenie, będące niezłą alternatywą dla 16473 pizzerii we Wrocławiu.

Przyjaciele i Znajomi

pizzaportal.pl/wroclaw/przyjaciele-i-znajomi

Wpis powstał we współpracy z marką PizzaPortal.pl w ramach akcji  „Jedzenie na dowóz”.