Marynka Piwo i Aperitivo, czyli o tym, jak dobrze połączyć piwo z pizzą


Nie wiem jak to się stało, ale jeszcze mnie u nich nie było. Natomiast to, że w końcu zawitam, było jasne. Bo gdzie jak gdzie, ale miejsca, w którym można się napić kraftowego piwa, a przy okazji zjeść pizzę od Happy Little Truck, ciężko nie polubić od pierwszego momentu. Marynka Piwo i Aperitivo, bo właśnie o niej mowa, to schowany w podwórku jednej z kamienic na Kazimierza Wielkiego, niezwykle klimatyczny multitap.

zdjecie 4Na dzień dobry wita nas food truck z najlepszą pizzą we Wrocławiu. Zajmujemy stolik, zamawiamy dwie pizze i, oczywiście udajemy się do baru wybrać piwo. A wybór jest spory, bo w kranach jest osiem stale zmieniających się rzemieślniczych piw, w lodówkach kilkanaście kolejnych.

zdjecie 1 (1) zdjecie 1 (2) zdjecie 2 (1) zdjecie 5Wieczór w takim towarzystwie nie mógł się nie udać. Najpierw piwa. Chuck z Browaru Solipiwko to na pewno nie najlepsza pozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z piwami rzemieślniczymi. Spora, intensywna goryczka może niektórym przeszkadzać. Dobry Wieczór z Pinty to z kolei piwo z wyraźnie zaznaczonymi palonymi i kawowymi aromatami. Najsłabiej wypadła ostatnia pozycja, lany Plan-T z Pracowni Piwa. Piwo w stylu Brown Ale, aksamitne, z czekoladowymi nutami, ale jak dla mnie zbyt jednowymiarowe.

zdjecie 1 zdjecie 2 zdjecie 3 zdjecie 4 (1) zdjecie 5 (1)Zamówiliśmy dwie pizze z Happy Little Truck, a gdyby nie fakt, że foodtruckowa ekipa już się zbierała, zapewne na stole znalazłoby się miejsce dla dwóch kolejnych. Zarówno Margherita (15 zł), jak i Piccante (17 zł) tylko potwierdziły moją opinię o pizzy z HLT. Doskonałe, cieniutkie ciasto z grubszymi rantami oraz pyszny minimalizm dodatków. Lekki sos pomidorowy, kilka plasterków mozzarelli, a do tego bazylia w marghericie i papryczki jalapeno w piccante.

To połączenie pizzy z foodtrucka z multitapem jest strzałem w dziesiątkę. Dobre piwa, pyszne jedzenie, no i samo miejsce. Całkowicie odcięte od wielkomiejskiego zgiełku, a zaraz tak tłumnie odwiedzane. To takie miejsce, w którym chce się bywać. Gdzie historia starych kamienic miesza się z nowoczesnością  foodtruckowej gastronomii, a atmosfera sprawia, że już w minutę po wyjściu myślisz o tym, kiedy wrócić.

ranking5

Marynka Piwo i Aperitivo

Kazimierza Wielkiego 39

facebook.com/marynkapiwoiaperitivo
Marynka Piwo i Aperitivo Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Total 5 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments