24.9 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Stacja dizajn – Resto Bar, czyli gastronomiczne ożywienie na Dworcu Świebodzkim

Czy ktoś jeszcze wierzył w odrodzenie świetności Dworca Świebodzkiego? Przyznam, że podobne myśli nie przychodziły mi do głowy od dawna. To miejsce jeszcze długo będzie kojarzyło się z dość długo funkcjonującym niedzielnym szrotem targiem, nieco mniej z klubem muzycznym. Ogólnie bez szaleństw, a właściwie to kompletna padaka. I nagle, stosunkowo niedawno, ruszyła galeria sztuki i designu – Stacja Dizajn, skrywająca w swoich wnętrzach bogatą ofertę unikatowych mebli, ceramiki, szkła, tkanin oraz grafiki, rzeźby i malarstwa. Jakiś pozytywny powiew świeżości, a zaraz potem jeszcze Stacja dizajn – Restro Bar. Dotychczas w tej okolicy można było zjeść kebaba, „chińczyka„, a także polskie dania w barze Krówka oraz restauracji Lubczyk&Basilia. W sumie wybór nie aż taki mały, ale i jakość niespecjalnie wysoka. 

 

IMG_4049Otwarta niedawno restauracja przynajmniej w porze obiadowej nie narzeka na brak gości. Przestronne wnętrze z podłużnymi w większości stołami zajmują nie tylko artyści, jak można by sądzić po sąsiedniej galerii, ale całkiem spory przekrój społeczeństwa. Rodzice z dziećmi, studenci, pracownicy biurowi. Bo menu i jego ceny są dostosowane do każdego. Zmieniające się codziennie pozycje w menu – zarówno mięsne, jak i wegetariańskie, sałatki i konkretne dania – tylko ułatwiają dotarcie do szerszego grona klientów. Tym bardziej, że Stacja Dizajn bardzo sprawnie radzi sobie na facebooku, gdzie codziennie rano można wyczytać o dostępnych potrawach.

IMG_4050 IMG_4055

W dniu, kiedy wpadam na obiad i kawę ze znajomymi w menu znajdują się dość oczywiste, klasyczne w bistrach potrawy, ale nie mamy problemu z wyborem. Prosimy o krem z warzyw z wędzonym łososiem (6,90 zł), pierogi ruskie (10,90 zł), tortillę z kurczakiem (17,90 zł) oraz na deser tort bezowy.

IMG_4054

Krem z warzyw z wędzonym łososiem to porządna porcja gęstej zupy z wyraźnie wyczuwalną teksturą, ze słonawym i mocno warzywnym smakiem. Łosoś może mógłby zostać pokrojony w mniejsze kawałki, ale to jedyny problem z zupą, która jest sycąca, warzywna i dająca pozytywnego kopa przed kolejnymi daniami.

IMG_4052

Tortilla z kurczakiem, warzywami, serem żółtym i salsą meksykańską. Tej ostatniej nie wyczułem, za to tortilla taplała się na talerzu w kałuży z sosu czosnkowego. Ogólnie jednak, to szybkie, typowo barowe danie pozostawiło przyjemne wspomnienia. Dużo podpieczonego kurczaka, wręcz zbyt wiele sałaty, a do tego papryka czerwona i rozpływający się na górze ser. Zestawienie poprawne, odpowiednio doprawione, bez szaleństw, ale przyzwoicie.

IMG_4051

Nie mogło obyć się bez klasyki gatunku, a więc pierogów ruskich. Naprawdę niezłych należałoby dodać. Farsz mocno cebulowy, pieprzny i ziołowy, co stanowi element pozytywnego zaskoczenia, a do tego starannie uwałkowane, cienkie i miękkie ciasto. W natłoku nijakich pierogów w większości barów we Wrocławiu, te ze Stacji Dizajn wybijają się zdecydowanie ponad przeciętność.

IMG_4053

Na tort bezowy nie miałem już siły spojrzeć, zjadł go znajomy. Sądząc po zadowolonej minie, nie było źle.

Stacja Dizajn resto bar stanowi ciekawe uzupełnienie oferty gastronomicznej w tej okolicy. Jest niedrogo, przyjemnie wewnątrz, a także całkiem smacznie na talerzu. Opcja warta sprawdzenia.

ranking3

Stacja dizajn – Resto Bar

pl. Orląt Lwowskich 20 D

facebook.com/StacjaDizajn.RestoBar
Stacja Dizajn - Resto Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato