24.9 C
Wrocław
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Luxor Kebab, czyli dobry kebab

Do wizyty w Luxor Kebab namawiali mnie zarówno znajomi, jak i czytelnicy bloga w komentarzach pod wpisami o innych barach z kebabami. Długo nie dane było mi trafić do małej budki vis a vis Aquaparku, aż w końcu dotarłem.

luxor kebab 5

Buda specjalnie nie zachęca, ale nie raz i nie dwa dane mi było przekonać się, że o jakości tego typu jedzenia nie zawsze decyduje wystrój lokalu.

luxor kebab 1 luxor kebab 2

Menu, jak to w kebabowniach. Możemy zamówić dania na talerzu, a także w tortilli lub chlebku. Do wyboru mamy mięso z kurczaka oraz tak zwaną baraninę. Po szybkim namyśle zdecydowałem się na zestaw mieszany na talerzu, z frytkami, surówką i ostrym sosem za 15 zł.

W środku znajdują się dwa stoliki, przy których można zasiąść, a zamówieniami i przygotowywaniem jedzenia zajmują się dwaj ciągle uśmiechnięci Egipcjanie.

Na swoją porcję czekałem około pięciu minut, dokładnie tyle, ile zajęło usmażenie frytek. Zestaw gyros-kebab podawany jest na talerzu. Paski kebabu ułożone są na surówce, a pod nimi jeszcze skrawki gyrosu.

luxor kebab 3 luxor kebab 4

Porcja była spora, a na talerzu przeważało mięso baranie, co okazało się sporym plusem, ponieważ to z kurczaka było całkiem nieźle doprawione, ale niestety suche i twarde.

luxor kebab 6 luxor kebab 7

Na początek sos – świetny, bardzo ostry, a przy tym delikatny, doskonale dopasowujący się do mięsa. Jeśli nie przepadacie za ostrymi daniami, to zamówcie sos łagodny, bo ten faktycznie potrafi przeczyścić nos.

Po kilku gryzach stwierdziłem, że porcja jest ogromna i ciężko będzie ją dokończyć. „Baranina” pokrojona świeżo, bezpośrednio z grilla, choć dosyć grubo, co jednak niespecjalnie mi przeszkadzało, tym bardziej, że smakowała bardzo dobrze. Mięso nie za tłuste, soczyste i obficie doprawione, dzięki czemu było wyraziste, a nie mdłe i nijakie jak spora część kebabów.

Natomiast z porcji kurczaka wyłowiłem tylko kilka zjadliwych kawałków, reszta była przesuszona. Może jednorazowa wpadka, ale jednak. Frytki, jak to frytki, typowe z mrożonki, akuratne do kebaba.

Luxor Kebab zachęcił mnie do kolejnych odwiedzin, aczkolwiek nie wybiorę raczej dań w wersji z kurczakiem. Baraniny jednak warto spróbować, mięso dobrze smakuje, a i ceny nie są zaporowe.

ranking4

Luxor Kebab

ul. Borowska 44

facebook.com/luxor.kebab1

Click to add a blog post for Luxor Kebab on Zomato